Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
20274194 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

DKK w Nosówce

O. Preussler: „Malutka czarownica”

02-01-2014

Ostatnie w tym roku spotkanie młodych czytelników Dyskusyjnego Klubu Książki w Nosówce odbyło się w miłej, przedświątecznej atmosferze. Tym razem omawialiśmy książkę pt. : „Malutka czarownica” która wzbudziła zrozumiały entuzjazm i bardzo podobała się wszystkim uczestnikom DKK. Zgodnie stwierdzili że książka jest „super, czyta się ją jednym tchem, promuje bowiem takie wartości jak dobro i  szlachetność.

Była sobie Malutka Czarownica, która miała tylko sto dwadzieścia siedem lat, a to, jak na czarownicę, jest naprawdę bardzo mało.  Za mało, by być zaproszoną na tańce dorosłych czarownic. Jednak Malutka Czarownica nie zamierzała czekać na zaproszenie. I od tego zaczęły się jej kłopoty…”
„Malutka czarownica marzy o uczestnictwie w zlocie, dlatego ukradkiem zakrada się i z ukrycia obserwuje tańce. Niestety zostaje schwytana i doprowadzona przed oblicze Najstarszej czarownicy a następnie ukarana. „Najstarsza” obiecuje jej, że jeżeli przez rok przyłoży się do nauki i udowodni, że jest dobrą czarownicą, wówczas za rok będzie mogła zatańczyć z innymi czarownicami. Główne zadanie polegało na tym aby nauczyć się na pamięć całej księgi czarów. Malutka czarownica postanawia dać z siebie wszystko i udowodnić, że zasługuje na ten zaszczyt. Wspomaga ją przy tym przyjaciel - kruk Abraksas, który tłumaczy jej, że jako dobra czarownica musi pomagać innym. Nasza bohaterka pomaga mieszkańcom pobliskiego miasteczka oraz zwierzętom i ptakom, potrzebującym pomocy. Wspaniałą sprawą jest zaczarowanie papierowych kwiatów które zaczynają tak pięknie pachnieć ze natychmiast wszystkie zostają sprzedane choć   przedtem nikt nawet nie spojrzał na nie . Nieszczęśliwa dziewczynka w jednej chwili przestaje być smutna, bo pieniążki ze sprzedaży kwiatów poratują jej rodzinę .Dobrych uczynków jest sporo, problem tkwi w tym, że Malutka czarownica zupełnie inaczej rozumie słowo "dobroć" niż pozostałe czarownice. To prowadzi do zaskakującego zakończenia i wspaniałej okazji do dyskusji nad rozumieniem słowa „dobro”, lojalność, miłość bliźniego”.
Zbliżają się święta czas dobrych życzeń, dyskusja akurat na czasie aby zastanowić się czy czasami nie wypaczamy pewnych pojęć, czy relatywizm moralny nie poczynił w naszym życiu zbyt dużych szkód.
Serdecznie zachęcamy do przeczytania książki młodszych i starszych czytelników!
 Następne spotkanie odbędzie się w styczniu, kiedy to nastąpi podsumowanie roku Juliana Tuwima które zakończy konkurs recytatorski z nagrodami.                                                                                                       
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: