Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
20273898 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

DKK w Nosówce

Joanna Olech: "Dynastia Miziołków"

17-06-2013

Z wizytą u „Miziołków” czyli dziesiąte spotkanie dziecięcego DKK w Nosówce

„Dynastia Miziołków”- Joanny Olech to opowieść w formie pamiętnika, którą pisze pewien dwunastoletni dowcipny chłopiec zwany ”Miziołkiem”. Przezwisko przylgnęło do niego we wczesnym dzieciństwie, gdy pomylił słowa wyliczanki i zamiast „fiołek” powiedział „miziołek”. Tematem zapisków są codzienne wydarzenia, emocje, przemyślenia z tego co dzieje się w domu i w szkole w okresie od 1 kwietnia do 31 marca następnego roku. Opisuje „wybryki” Mamiszona” czyli swojej zwariowanej mamy, która ciągle wymyśla coś nowego np. gra na mandolinie, chodzi na siłownię następnie na kursy medytacji, jest niezwykle roztrzepana; z ważnych dokumentów „Papiszona” czyli taty – robi sobie papiloty. Mimo wielu incydentów i awantur, rodzice Miziołka bardzo się kochają a chłopiec dobrze o tym wie, bo traktuje ich konflikty z przymrużeniem oka. Pozostali członkowie rodziny Kaszydło czyli Kasia pięcioletnia siostra Miziołka, jeszcze wierzy w Świętego Mikołaja, lubi przebierać się za królewnę, jest trochę obrażalska i bardzo wścibska.”Mały Potwór” czyli dwuletnia siostrzyczka Ania –„jeszcze robi w pieluchy, pije z butelki i odmawia mówienia w ludzkim narzeczu, a wszystko po to aby utrzymać posadę Ukochanego Dzidziusia Mamusi”
W pamiętniku znaleźli się również koledzy z klasy, z którymi Miziołek czasami się kłóci jednak dogaduje się.. Uczy się dobrze chociaż miewa kłopoty np. z biologią. Wszyscy bez wyjątku” kochają” się w koleżance z klasy Beacie , która jest bardzo wysportowana, ale Miziołka denerwuje że wszyscy okazują jej względy bo on chciałby być jedynym adoratorem. W pamiętniku znalazły się także listy z wakacji nad morzem, oraz ze wsi Powsin- gdzie mieszkają dziadkowie.
Uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki w Nosówce, którzy spotkali się 13 czerwca  w bibliotece, bardzo podobały się przygody „Miziołka” i stwierdzili że w przyszłości chcieliby go poznać osobiście.

Na następne spotkanie odbędzie się już po wakacjach we wrześniu. Tematem będzie książka H. Olczak-Moraczewskiej- pt. „Kim jesteś Sebastianie?


Moderator DKK w Nosówce: Halina Kuleta
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: