Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830307 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nisku

Ulubione książki

03-06-2013

W czwartek 29 maja  odbyło się spotkanie DKK dla młodzieży. Rozmawialiśmy o ciekawych książkach, które ostatnio klubowiczki przeczytały i chętnie poleciłyby innym.
Oto tytuły książek uznanych za najciekawsze, najbardziej zaskakujące, najbardziej zapadające w pamięć: Ostatnio przeczytałam książkę( właściwie trylogię) pt. ”Igrzyska śmierci”. Szczególnie zapadła mi w pamięć, ponieważ wydarzenia w niej opisane, na pierwszy rzut oka nieprawdopodobne, naprawdę mogą się zdarzyć w przyszłości. Gra uczuć, walka o przetrwanie, przeciwstawianie się władzy…Jednym słowem – książki na długie godziny…
Sabina

Lunatyk” Roberta Muchamore’go to 9 tom z cyklu CHERUB. Cała seria opowiada o przygodach młodych agentów, którzy oficjalnie nie istnieją. Aby móc podjąć służbę w walce z przestępcami muszą najpierw przejść szkolenie podstawowe, a ich rangę określają kolory koszulek. Czarne koszulki otrzymują najbardziej zasłużeni agenci.
Książka opowiada o zamieszaniu spowodowanym tragedią samolotu pasażerskiego .Mali agenci muszą odkryć prawdę nawiązując kontakt z chłopcem, który może być kluczem do rozwiązania zagadki. Cała seria jest napisana w bardzo przystępny sposób, ciekawie przedstawia historię. Ponadto oprócz sprawy do rozwiązania możemy przeżywać emocje razem z bohaterami, którzy mają różne charaktery i różnią się od siebie, ale w pewien sposób się uzupełniają. Każda postać ma swoją historię, ponieważ wszyscy agenci są sierotami, czasami byli w trudnych sytuacjach życiowych. Trudno jednoznacznie określić , co sprawia, że seria jest tak interesująca i wciągająca, ale jeśli ktoś przeczyta pierwsze 30 stron, to na pewno będzie chciał więcej.
Sylwia

Książka, którą ostatnio zaczęłam czytać nosi tytuł „Kruczobór” (Andrew Fusek Peters). Opowiada ona o postaciach żyjących w koronie drzew. Główny bohater musi ocalić swoją krainę przed wrogami. Książka jest rodzajem fantastycznej opowieści ze zmyślonymi postaciami i zmyślonej krainie. To książka pełna magii dla prawdziwych pasjonatów fantastyki.
Klaudia

Ostatnio pożyczyłam z biblioteki ”Błękit szafiru” Kerstin Gier. ( poprzedni tom „Czerwień rubionu” bardzo mi się podobał) Zainteresowałam się tą serią z powodu podróży w czasie. „Błękit szafiru” ma nie tylko ciekawy tytuł i bohaterów, ale także jest pełen humoru. Dowiedziałam się z niej także sporo informacji historycznych. Główna bohaterka Gwendolyn jest bardzo fajną dziewczyną, od razu ją polubiłam. Godeon, drugi z głównych bohaterów jest wręcz zachwycający. Gorąco polecam!
Aneta

Ostatnio przeczytałam jedną z książek z serii „Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty” pt. „Gorzej być nie może”. Opowiada ona historię dziewczyny, która wyrusza na wakacje i przeżywa bardzo ciekawe przygody. Każdy z nas chciałby przeżyć taką przygodę, dlatego uważam tę książkę za godną polecenia każdej nastolatce szczególnie, gdy ma się zły dzień, albo za oknem jest brzydka pogoda. Któż z nas nie chciałby przeżyć wakacji w czasie których odkryje prawdę o sobie i swoich uczuciach.
Aneta

„Okup” Sophie McKenzie bardzo mi się spodobała. To powieść obyczajowa z bardzo wciągającą fabułą i interesującymi bohaterami. Największą sympatię wzbudziła we mnie Rachel, Jest ciekawą i tajemniczą postacią . Polecam! Miłego czytania!
Basia

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: