Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23795586 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Nagoszynie

Katarzyna Majgier: "Misiek co ty opowiadasz"

02-12-2013

Dnia 29 listopada 2013 r w Bibliotece Publicznej w Nagoszynie spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci na którym omwiano książkę Katarzyny Majgier ,,Misiek co ty opowiadasz?”.

Książka wyróżniona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Misiek, niezwykle wygadany sześciolatek, próbuje za wszelką cenę znaleźć cierpliwego słuchacza, któremu będzie mógł opowiedzieć swoje historie i zadać tysiące dociekliwych pytań ("Mogę mówić za siebie i za pana"). I nie jest to wyłącznie dziecięca fantazja i paplanina bez sensu. Misiek stawia swoim rodzicom i dziadkom prawdziwe wyzwania, jest wymagającym rozmówcą, niedającym się zbyć byle czym. Sześcioletni Misiek to trochę taki prawdziwy "misiek": chowany pod specjalnym matczynym parasolem ochronnym, niezdarny, z nadwagą, na bakier ze sportem, więc i z piłką nożną. No ale jak się ma zupełnie inne usposobienie, mówiąc wprost - jest się gadułą, to jak tu znaleźć czas na inne sprawy? Misiek to gaduła, ale też marzyciel o bujnej wyobraźni, czasem niepoprawny kłamca. Dziecko po prostu, w którym wielu z nas, dorosłych, rozpoznałoby własne.
Misiek jest bohaterem i narratorem siedmiu niedługich opowiadań, składających się na książkę Katarzyny Majgier. Jako czytelnicy wchodzimy Miśkowi do jego głowy, śledzimy jego myśli (gdyby był starszy, może pisałby pamiętnik), jesteśmy też świadkami rozmów, jakie toczy z rodzicami, dziadkami, kolegami.
Powiastka Majgier, przeznaczona jest dla dzieci. Tak jak jury doceniło Miśka i jego dar snucia historii, tak i młodzi czytelnicy powinni polubić niesfornego bohatera. Tym bardziej, że Misiek szykuje się do szkoły, a zafascynowany literkami może wciągnąć do Klubu Intelektualistów wszystkich wielbicieli jego przygód. Jeśli dzieci przetrwają gadulstwo chłopca, będą mogły pośmiać się z wielce oryginalnych rysunków Natalii Talarek oraz z niezliczonych pomysłów ich rówieśnika. Tylko uwaga, dzieci – nie próbujcie naśladować Miśka!

 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: