Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23783879 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Mogielnicy

Richard Paul Evans: "Stokrotki w śniegu"

06-03-2013

5 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Mogielnicy.  Tym razem tematem była książka Richarda Paula Evansa pt. „Stokrotki w śniegu”.

      „…Jeśli jest obok  ktoś, kogo kochacie, jesteście szczęściarzami. A jeśli ta osoba i was darzy miłością – możecie mówić o prawdziwym błogosławieństwie. Jeśli zaś marnujecie czas dany wam na tę miłość, jesteście głupcami …” tak napisał autor w powieści zatytułowanej „Stokrotki w śniegu”.

    Książka przedstawia nam historię bezwzględnego rekina biznesu, którego nie interesuje nic poza zwiększeniem własnego majątku. James Kier przez siedem dni w tygodniu , dwadzieścia cztery godziny na dobę czerpie przyjemność z poniżania ludzi, niszczenia ich i powiększania swojego majątku. Krzywda innych upewnia go w poczuciu własnej wartości, co z kolei mobilizuje mężczyznę do dalszego działania. Taki stan rzeczy trwa aż do momentu, kiedy biznesmen zapoznaje się z treścią zamieszczonego w gazecie „własnego nekrologu” oraz wpisów na swój temat na stronie internetowej. Wyrzuty sumienia to mało powiedziane jak poczuł się  po przeczytaniu słów krytycznych pod swoim adresem. Miał wprawdzie pieniądze i władze, ale był kompletnie sam, bez rodziny, przyjaciół i pozbawiony szacunku innych ludzi, nawet własnego syna. Ale dzięki feralnemu zbiegowi okoliczności po wielu latach podjął próbę odzyskania dawnego życia, choć niekoniecznie wśród wszystkich ludzi których kochał i z „czystym sumieniem”. Pomyłkowa wiadomość o jego śmierci rozpoczyna niezwykłą przemianę Jamesa i uświadamia mu co w życiu jest najważniejsze. Częściowo udało mu się naprawić wyrządzone krzywdy, niestety stracił jedyną osobę która do końca go kochała i wierzyła, iż człowiek, za którego wyszła za mąż nadal istnieje. Stracił żonę, gdyż nawet  największe pieniądze nie mogą powstrzymać śmiertelnej choroby i „przekupić” śmierci. „Stokrotki śniegu” to wzorowana na „Opowieści wigilijnej” wzruszająca do łez historia o nawróceniu, przebaczeniu, miłości, chorobie i śmierci. Książka zmusza do refleksji nad tym, co jest w życiu naprawdę ważne, do zastanowienia się, kim jesteśmy w oczach innych ludzi i czy na pewno nikogo nie krzywdzimy swoim postępowaniem. To wzruszająca opowieść o sile miłości i nadziei. O tym, że najważniejsza w życiu jest rodzina, że tylko kochając i będąc kochanym można odnaleźć własną drogę w życiu.  Doskonała lektura na długie wieczory, szczególnie w okresie przedświątecznym.

Następne spotkanie DKK odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godzinie 16:00 – tematem będzie książka Marii Nurowskiej pt. „Nakarmić wilki”. Sympatyków „dobrej książki” zapraszam.

Irena Łuszczek

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: