Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24209604 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Mielcu

Vincent V.Severski: "Niewierni"

09-04-2013

Piątego kwietnia, 2013 r. spotkanie klubowiczów mieleckiego DKK odbyło się przy kolejnej książce Vincenta V. Severskiego „Niewierni”.
Kilka słów o treści... Podobnie jak w „Nielegalnych”, także i tym razem przyjrzeliśmy się pracy służb specjalnych i poczynaniom agentów rozsianych na całym świecie. Polski wywiad, łącznie z Konradem Wolskim na czele dowiaduje się o tajemniczym spotkaniu w hotelu Marriott. Chodzi o zagrożenie atakiem terrorystycznym z rąk Karola Hamonda, Polaka zaangażowanego w działalność Al-Kaidy, jako Safir as-Salam. Dodatkowo mężczyzna wrócił do Polski i pragnie spotkać się z kobietą, w której jest zakochany. Zuza jednak, tak naprawdę jest agentką wywiadu. Zaczyna się emocjonujący wyścig z czasem i niesprzyjającymi okolicznościami. Mnóstwo intryg, gęsta siatka zależności, wiele tajemnic i jeszcze więcej adrenaliny...
I kolejny raz czuję się usatysfakcjonowana. Autor ponownie stanął na wysokości zadania i sprawił, że na czas lektury wciągnęłam się całkowicie w fabułę. Akcja jest wartka, pełna niespodzianek i zaskakujących wydarzeń, więc z pewnością znudzenie nikomu nie grozi. Na początku miałam mętlik w głowie, ale potem z pozoru niepowiązane ze sobą fakty łączą się ze sobą w intrygującą i przemyślaną całość. Odwiedzimy Kaukaz, Jemen, Irlandię, Szwecję a przy okazji poznamy nowych, ciekawych bohaterów. Dodatkowo autor dokończył zaczęte w pierwszej części wątki i wprowadził kolejne, przez co już nie mogę się doczekać trzeciego tomu – „Nieśmiertelnych”. Książkę można przeczytać niezależnie, czy zna się poprzednią część czy nie, choć uważam, że znacznie łatwiej będzie się wczuć w klimat, mając za sobą „Nielegalnych”. Nie jest to jednak niezbędne.
„Niewierni” to świetna powieść szpiegowska i kryminał w jednym. Autor porusza tu szalenie ważne zagadnienia, takie jak terroryzm, religijny fanatyzm, kwestie tolerancji społecznej czy identyfikacji z danym narodem i wyznawanymi przez niego wartościami. I nie tylko! Jestem przekonana, że każdy, kto lubi nieprzewidywalność, rozwiązywanie zagadek i rozrywkę na dobrym poziomie, nie będzie czuł się zawiedziony. Polecam!
Basia

P.S.
Spotkanie w gronie 13-stu osób. Za miesiąc czytamy kryminały Zygmunta Miłoszewskiego – „Uwikłanie” oraz „Ziarno prawdy”.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: