Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23797074 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Lubeni

Spotkanie z Barbarą Rybałtowską

23-05-2013

„Śpiewa, tańczy, recytuje, pisze teksty i stepuje” – to Barbara Rybałtowska, którą gościliśmy podczas majowego spotkania DKK w Tygodniu Bibliotek. Był to wspaniały czas darowany właśnie nam miłośnikom kontaktów z ciekawymi ludźmi. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki  dzięki p. Małgosi Augustyn – wojewódzkiej koordynatorce klubów DKK przy WiMBP. Biesiada literacka była dla uczestników niezwykle inspirująca.
 Prezentacja multimedialna przygotowana przez moderatorkę klubu w skrócie zobrazowała ciekawe fragmenty z życia oraz twórczości autorki. Nasz gość to osoba wszechstronna, która związała swoje życie nie tylko z literaturą, ale poświęciła się szerokiej działalności artystycznej.       
P. Barbara bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestniczkami - interesująco i intrygująco opowiadała o swoich występach kabaretowych w Paryżu, o młodości i niezwykłym szczęściu, które pomogło w wyjściu z wielu sytuacji obronną ręką. Podkreślała, że nie jest osobą medialną, chociaż jak sama dodała pojawiały się propozycje zekranizowania powieści. Czytelnicy bardzo ciepło przyjęli autorkę, będąc pod wrażeniem jej osoby i charakteru. Wypowiedzi pełne wspaniałej polszczyzny, ciepła i lekkości emanowały niezwykłą radością stanowiąc  dla słuchających ucztę dla duszy.
Pisarka usłyszała wiele miłych słów o przeczytanej przez klubowiczki książce  „Romanse w Paryżu”. Spotkanie przebiegało w kameralnej atmosferze, co skłoniło artystkę do zaprezentowania widowni małej próbki swoich umiejętności aktorskich, które wprawiły zgromadzonych w zachwyt.
Słuchając opowieści z życia Pani Barbary, miało się wrażenie snu na jawie. Przy ciastku i herbatce długo trwały jeszcze kuluarowe rozmowy z artystką – o książkach, występach, malarstwie, śpiewie ....

                Oprócz fotografii, wspomnień, książek pióra naszego gościa w kronice pozostał pamiątkowy wpis: „Bardzo dziękuję za miłą atmosferę na spotkaniu, za cierpliwość i serce do książek”.
Dziękując za wspólnie spędzone chwile, dotychczasowy dorobek literacki wyraziłyśmy nadzieję, iż dalsze plany twórcze p. Barbary dostarczą nam jeszcze wielu wrażeń.
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: