Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19905405 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

DKK w Łowcach

Małgorzata Strękowska-Zaremba: "Wakacje z krową, czołgiem i przestepcą"

09-04-2013

1 marca 2013 roku w Bibliotece Samorządowej  w Łowcach odbyło się spotkanie dziecięcego Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu brało udział 5 osób- dziewczynki z klasy IV i V. Tematem spotkania była książka Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”.
Jak stwierdziły uczestniczki spotkania: fajnie w mroźny zimowy dzień wspominać wakacje Kuby a przy tym nasze.
Dziewczynkom książka przypadła do gustu głównie dlatego że była pisana w formie wspomnień – pamiętnika z wakacji i znajdowały się w niej śmieszne rysunki związane z opowieścią. Klubowiczki opowiadały historie Kuby który nie chciał wyjechać na wakacje na wieś i próbował zrobić wszystko aby nie wyjechać w to okropne miejsce, bo wolał jechać na kolonię tak jak mu mama obiecała. Jednak wakacje na wsi okazały się bardzo ekscytujące i dostarczyły Kubie i jego dwójce przyjaciół wiele pozytywnych emocji. Nie zawsze jednak było tak pięknie, czasami też,, najedli się „ wiele strachu, gdyż ciągle wpadali w jakieś tarapaty. Ale dzieci stwierdziły, że dzięki temu, że było w książce opisanych wiele historii czytało się ją z zaciekawieniem i emocjami co się jeszcze może wydarzyć.Dzieci zauważyły sytuację dziadka który już nie widzi nic pozytywnego w swoim życiu – czół się niepotrzebny w domu Kuby i zastanawiały się co można zrobić, aby pomóc dziadkowi jak powinno się traktować starszych ludzi w dom, w autobusie, w szkole…
Jest to książka poruszająca ważne tematy – rozbicie rodziny, matka samotne wychowująca dzieci, brak samoakceptacji starszych ludzi. Pomiędzy szalonymi wybrykami maluchów, autor ukazuje kilka prawd o współczesnym świecie i życiu.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: