Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19905604 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

DKK w Łowcach

Anna Onichimowska: "Dzień czekolady"

09-04-2013

         Dnia 12 lutego 2013 roku w Bibliotece Samorządowej w Łowcach, omówiliśmy książkę Dziecięcego DKK pt. Dzień czekolady” Anny Onichimowskiej . Książka nie wszystkim przypadła do gustu. Część dzieci nie przekonało to, że znajdowało się w niej dużo magii, natomiast tym którym się podobało to właśnie magia sprawiła, że książkę czytało się z zapałem.

Głównym bohaterem książki jest Dawid, który po śmierci siostry nie potrafi sobie poradzić. Spotyka przyjaciółkę Monikę, którą ubóstwia i stara się spełnić każde jej życzenie. Monika chce być jak najszybciej dorosłą, chce mieć piękny dom i chce zostać tancerką. Dawid opowiada jej o kotce Zuzi która według niego jest wcieleniem jego zmarłej siostry. Każdy dzień, który ze sobą spędzają, jest inny. Dzień tańca, dzień gniewu, dzień wiedźmy, dzień ucieczki. Ale zupełnie wyjątkowy będzie Dzień czekolady- dobry, znajomy i bezpieczny.
Podczas spotkania dzieci wymieniały poglądy na temat śmierci – straty kogoś bliskiego, współczuły Dawidowi straty siostry, a zarazem podziwiali go jak wspaniale sobie radził z tym okrutnym przeżyciem.
Na końcu stwierdzili, że książka jest godna polecenia, choć na początku mieli odmienne zdania.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: