Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23830774 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Leżajsku

Szymon Hołownia: "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie"

20-02-2013

Tym razem leżajski DKK zapoznał się z twórczością Szymona Hołowni, który zainteresował nas swoim szerokim a zarazem obiektywnym traktowaniem zagadnień chrześcijaństwa. Spotkanie odbyło się 20 lutego 2013r.

W swojej najnowszej książce „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie” Szymon Hołownia w bardzo przystępny sposób przybliża czytelnikowi prawdy oraz zasady chrześcijaństwa na całym świecie.
W tym celu odwiedził kilkanaście państw, a w każdym spotkał się z charakterystyczną dla danego miejsca religijnością, oraz przeprowadził wiele rozmów z osobami z lokalnych wspólnot o zróżnicowanym podejściu do wiary. Trasa podróży jest imponująca – Turkmenistan, Zambia, Papua-Nowa Gwinea, Honduras, Filipiny, Australia, Kanada, Francja, Bhutan, Szkocja, Salwador, USA, Azory. W tych miejscach można spotkać biskupów , kapelanów, ludzi, poświęcających całe życie aby pomagać bliźnim.
W trakcie tych rozmów Hołownia nie boi się zadawać trudnych pytań by przekonać się jak oni potrafią bronić swojej wiary oraz pokazać jak z jej perspektywy można patrzeć na problemy współczesnego świata.
Na spotkaniu wspomniano również o ciekawym kursie wiedzy "Kościół dla średnio zaawansowanych pióra Hołowni. Autor wprowadza czytelnika w arkana tak skomplikowanej instytucji jak „kościół”. Bogaty "kościelny” alfabetyczny spis wyjaśnia wiele pojęć religijnych w sposób łatwy i przystępny.

Wypowiedzi klubowiczów:

• Te książki prowokują do myślenia, przewartościowywania, szukania nowych perspektyw.
• Autor przekonuje że chrześcijaństwo to przede wszystkim czyny milionów ludzi dobrej woli, dających świadectwo przesłaniu Ewangelii.
• Szymon Hołownia pisze książki, które prowokują do dialogu – czego brakuje w kościele.
• Ogromnym sukcesem Hołowni jest to, że pisze o kościele ze swobodą i humorem. Pojęcia teologiczne w jego wydaniu nie są tak zawiłe.

• Przedstawienie kościoła z punktu widzenia zwykłego świeckiego śmiertelnika, bardziej go nam przybliża niż głoszone latami kazania.

• Dzięki tej książce zrozumiałam że warto bardziej zaangażować się w sprawy duchowe. Dodatkowym atutem jest poznanie wielu egzotycznych miejsc.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: