Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Spotkanie z Barbarą Rybałtowską

16-05-2013

16  maja  w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Łańcuciej gościliśmy niezwykłą Panią Barbarę Rybałtowską – pisarkę, malarkę, aktorkę, piosenkarkę, autorkę tekstów piosenek. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Pani Basia opowiadała o Sadze, która zawiera wątki autobiograficzne. Na tę rodziną opowieść składa się 5 części: „Bez pożegnania”, „Szkoła pod baobabem”, „ Koło graniaste”, „Mea Culpa”, „Czas darowany nam”. Autorka planuje napisanie kolejnej części, pt. „Jak to się skończy”. Saga obejmuje  czas tuż przed wybuchem II wojny światowej po czasy PRL-u. Barbara Rybałtowska opowiadała również o malowaniu obrazów- najchętniej koni .Obrazy  Pani Basi były wystawiane w galeriach paryskich i warszawskich. Talent malarski nie jest jedynym darem - Barbara Rybałtowska śpiewa piosenki w języku polskim, rosyjskim i francuskim.

            Gość malowniczo snuł opowieść o pisaniu monodramu o Poli Negri, w której gra główną postać. W sztuce tej również śpiewa. Pani Barbara mówiła także o nie łatwym pisaniu książek biograficznych. Nie łatwym z powodu czasu, który trzeba przeznaczyć na zbieranie materiałów, licznych spotkaniach i rozmowach z bohaterami biografii. Autorka wymieniła znane postacie polskiej sceny, których życie opisało jej pióro: Barbara Brylska, Barbara Wrzesińska, Iga Cembrzyńska, Stefan Rachoń.

            Zgromadzeni miłośnicy twórczości Barbary Rybałtowskiej byli urzeczeni urodą i opowieściami miłego gościa.

             Serdecznie zachęcamy do przeczytania innych książek autorstwa Pani Barbary, np. „Magia przeznaczenia”, „Kuszenie losu”, „Romans w Paryżu”.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: