Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Magdalena Zimny-Luis: "Pola"

24-04-2013

19 kwietnia 2013r. miało miejsce kolejne spotkanie DKK dla Dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie. Tematem dyskusji była książka Magdaleny Zimny-Louis Pola.
Wraz z główną postacią przenosimy się na Podkarpacie, bo właśnie w Rzeszowie rozgrywa się akcja tej powieści. Bohaterką i narratorką zarazem jest osiemdziesięcioletnia Antonina Pogorzelska – pełna werwy i życia kobieta, która znakomicie czuje się w towarzystwie młodych osób. Daleko jej do zniedołężniałej staruszki. Jest osobą ciepłą, otwartą a do tego posiada ogromne pokłady życiowej mądrości. Autorka nie ocenia czasów komunizmu, jednak bardzo konsekwentnie i bez przekłamania je opisuje. Losy ludzi przedstawione na kartach tej książki okazały się niezmiernie ciekawe, śledzi się je z zapartym tchem.
Pola to przepiękna historia o prawdziwej miłości i bezinteresownej przyjaźni napisana bardzo autentycznie i przekonująco. Gorąco polecamy tą książkę wszystkim miłośnikom rodzinnych sag i powieści obyczajowych. Lektura na pewno poruszy emocje i rozbudzi wyobraźnię czytelników.
Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 31 maja 2013 r. Dyskutować będziemy o książce Katarzyny Grocholi Houston, mamy problem

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: