Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Henning Mankell: "O krok"

13-12-2013

Na kolejnym spotkaniu DKK dla Dorosłych działającego przy MBP w Łańcucie, które odbyło się 29 listopada 2013 r. toczyła się dyskusja nad książką Henninga Mankella  pt. „O krok”. Według nas jego powieść to wzorcowy kryminał, który jednocześnie jest medium do opowieści o ważnych problemach społecznych i egzystencjalnych. Pisarz wspaniale pobudza wyobraźnię czytelnika, opisując w niej potworną i tajemniczą zbrodnię trójki nastolatków w noc Św. Jana. Wkrótce potem ginie policjant. Śledztwo nad morderstwem prowadzi Kurt Wallander, który poza byciem detektywem jest zwykłym człowiekiem, mającym problemy sercowe, finansowe i alkoholowe. Wszystko to jednak nie przeszkadza mu w pracy, gdzie fenomenalnie potrafi połączyć wszystkie fakty i wyśledzić zabójcę. Jaki związek miała śmierć policjanta z tragiczną nocą świętojańską? Co ukrywał przed kolegami? Czym kierował się morderca? Wszystkich zainteresowanych zakończeniem zapraszamy serdecznie do przeczytania lektury.

 
Beata Lęcznar
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: