Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Łańcucie

Camilla Lackberg: "Niemiecki bękart"

24-10-2013

 18 października 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych. Tematem dzisiejszej dyskusji była książka Camilli Lackberg pt. „Niemiecki bękart”.

            Autorka umiejętnie połączyła w niej intrygę kryminalną z wciągającymi watkami psychologiczno-moralnymi. Książka mówi o tym, że odkrycie prawdy ukrytej przed kilkudziesięcioma laty może być nieoczekiwanie trudne i bolesne.

            Według klubowiczek ciekawy jest również zabieg kompozycyjny powieści a mianowicie „wstawki” z przeszłości, dzięki czemu czytelnik wiele się dowiaduje – chwilami zna nawet więcej szczegółów niż sami bohaterowie. Dobrze zaznaczone tajemnice i intrygi są przez autorkę ukazane bardzo realistycznie. Język jest plastyczny i przystępny a całość pochłania się szybko, choć powieść trzyma czytelnika w napięciu i zagadka rozwiązuje się dopiero na samym końcu.

            Naszym zdaniem w tej lekturze każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza jeżeli lubi dramat wojenny i niewyjaśnione tajemnice sprzed lat. Bardzo dobra pozycja do poczytania dla rozrywki na jeden lub dwa wieczory. Polecamy gorąco!

 Beata Lęcznar

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: