Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16991971 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

DKK w Krośnie

Marta Fox: "Zuzanna nie istnieje"

24-01-2013

14 stycznia 2013 r. w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Marty Fox „Zuzanna nie istnieje”.

Marta Fox jest autorką kilkunastu książek, dwukrotną zdobywczynią Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej, odznaczoną jako Zasłużona dla Kultury Polskiej w 2006 r. Przez krytyków nazwana została objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. W swojej twórczości porusza sprawy płci, dojrzewania ale także zwraca uwagę na postawy życiowe bohaterów i moment podjęcia odpowiedzialności za własne czyny. Jest pisarką zdecydowanie wielowymiarową, prawdziwie pisze zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych, ujmując problemy w pięknych słowach i autentycznych sytuacjach. Marta Fox operuje pięknym językiem, stosuje wiele odwołań do poetów, do filozofii, przez co jej książki czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Piękna historia miłosna. Dwoje bohaterów po przejściach i traumatycznych doświadczeniach życiowych. Diametralnie inni, połączeni bolesną stratą i ogromną potrzebą miłości. Zuzanna to młoda, sfrustrowana życiem kobieta, która dwa lata wcześniej została wdową, artystyczna dusza. Nie radzi sobie z odejściem męża, izoluje się od rodziny, a jednocześnie bardzo potrzebuje bliskości. Paweł to wrażliwy informatyk, którego los nie rozpieszczał, ciągnie za sobą widmo tragicznej przeszłości. Rozpacz i wewnętrzną pustkę, którą oboje próbują zapełnić, zmienia jedno spotkanie. Jedna noc, po której wszystko zaczyna się zmieniać.

Autorka bardzo plastycznie opisuje emocje, strach, obawę, zazdrość, radość, nadzieję aż po namiętność i zmysłowe opisy scen łóżkowych, świetnie uchwycone rozterki wewnętrzne, delikatność i subtelność przeżyć obu stron. Sposób radzenia sobie z samym sobą i ciężką przeszłością jest zaprezentowany bardzo przekonująco, co pozwala wczuć siękażdemu w położenie bohaterów.

Zmaganie  się z własną cielesnością i tęsknotą, próba pogodzenia się z przeszłością oraz przełamanie strachu przed następnym związkiem, powolne otwarcie się na drugiego człowieka uczyniły tę powieść interesującą dla wszystkich klubowiczów. Zgodnie uznano, iż książka godna jest polecenia, a jej uniwersalne motto, mówiące o tym, jak ważnym czynnikiem jest rozmowa, stało się kluczowym tematem dyskusji. Nie warto milczeć, bo milczenie jest największym wrogiem każdej relacji międzyludzkiej. Nie jest ważne także co się przekazuje innym, ale w jaki sposób się to robi. Najważniejsza w tym wszystkim jest szczerość.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: