Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23862632 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Współpraca z

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca zwww

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Jodłowej

PIĄTKOWA NOC W BIBLIOTECE

21-05-2013

 

Jodłowska biblioteka po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”

W piątek, 10 maja 2013 r., spotkali się liczni przyjaciele Biblioteki Publicznej przy GCKiCz w Jodłowej, by wziąć udział w imprezach przygotowanych na ten wieczór.

Od godz. 19 do 21.30 w konkursach, zabawach przy muzyce, kalamburach  oraz zajęciach kulinarnych udział brały dzieci ze szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy spotkania byli przebrani. Dużą atrakcją był pokaz mody bajkowej, na której to dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowane na tę noc stroje Od godz. 22.00 na do biblioteki zawitali gimnazjaliści. Oprócz omawiania książki z DKK „Okularnica” imprezie towarzyszyły gry planszowe, konkursy, zabawy plastyczne oraz nocny maraton filmowy. Dobre humory dopisywały uczestnikom do białego rana. Cała impreza zakończyła się wspólnym śniadaniem. O godz. 7.00 w radosnej atmosferze młodzież opuściła bibliotekę.

 

Wszystkim uczestnikom, tym młodszym i tym starszym, serdecznie dziękujemy! Cieszymy się z tego udanego wieczoru i zapraszamy za rok!


Powieść dla młodzieży. Na początku wydawała się nudna, jednak potem akcja bardzo się rozkręca, staje się ciekawa i poruszająca. Autorka z dużą wprawą pokazała postać inteligentnej, lecz skomplikowanej dziewczyny, pragnącej ciepła i miłości. Okularnicą, w książce, jest główna bohaterka – Kaśka, nieśmiała nastolatka. Zyskuje w oczach nowej klasy, gdy odrabia za nich matmę. Jednak oni naśmiewają się z niej, z jej wyglądu, ubioru. Na prywatce u jednej z „koleżanek” Kaśka zostaje upokorzona na oczach całej klasy. To upokorzenie doprowadza główną bohaterkę do próby popełnienia samobójstwa.  Jednak nie udaje jej się, zostaje odratowana a po powrocie ze szpitala zamyka się w sobie. A jeszcze do tego zakochuje się w niewłaściwym chłopaku – Burym. Co dalej…przeczytajcie. Zachęcamy!

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: