Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
24209631 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Dębowcu

Ewa Barańska: "Z kim płaczą gwiazdy"

15-01-2013

 Jak wspaniale jest zimą przenieść się myślami w sam środek lata.
Stało się to możliwe dzięki powieści Ewy Barańskiej pt.:”Z kim płaczą gwiazdy...”,którą omawiałyśmy 08.01.2013 r. na pierwszym w tym roku spotkaniu młodzieżowego DKK. Zapowiadało się ciekawie,bo trwały wakacje,piękna pogoda,jezioro,żagle i kilku młodych ludzi chcących się bawić i wypoczywać nad Jeziorem Solińskim. Wśród nich byli Weronika i Michał, zakochani w sobie od niedawna,Dotychczasowe życie tych młodych przebiegało bez większych problemów. Chodzili do dobrych szkól,mieli pieniądze,modnie się ubierali i wesoło spędzali czas. Kilkudniowy pobyt w Bieszczadach miał być wspaniałym wypoczynkiem,okazją do lepszego poznania się i pogłębienia przyjaźni . Stało się jednak inaczej. Niefortunny skok do wody Michała,złamany kręgosłup,szpital i cała późniejsza ponura rzeczywistość zmieniła życie wszystkim.
Weronika,choć zrozpaczona zaistniałą sytuacją,postanawia działać. Podejmuje morderczą walkę o powrót Michała do zdrowia:organizuje zbiórkę pieniędzy na operację,mobilizuje przyjaciół i rodzinę do pomocy,codziennie odwiedza go w szpitalu. Jest gotowa nawet do zrezygnowania ze swoich ambitnych planów życiowych,by tylko Michała wyciągnąć z tego.
Szlachetność tej dziewczyny budzi podziw,ale czy wystarczy jej sił?Czy miłość tych młodych ma szansę przetrwać?Z tymi pytaniami autorka zostawia nas samych. Historia przedstawiona w tej powieści daje nam dużo do myślenia i skłania do zastanowienia się nad sobą.


Opinie czytelniczek

Książka pt.:”Z kim płaczą gwiazdy” bardzo mnie zainteresowała. Największe wrażenie wywarła na mnie postać Weroniki i jej zachowanie po wypadku Michała. Widać było jej ogromne zaangażowanie się w pomoc ukochanemu,który był w ciężkim stanie. Myślę,że jej sytuacja rodzinna(matka traktująca ją jak koleżankę i ojciec mieszkający z inną kobietą)nie pomagała jej w tym wszystkim. Jednak jej zdecydowana postawa budzi we mnie podziw i uznanie. Ta książka była dla mnie bardzo ciekawa i pouczająca.

Mikołajczyk M.

Książka porusza bardzo ciekawy temat i aktualny,szczególnie podczas wakacji. Czasem słyszy się o takim wypadku,ale człowiek nie zdaje sobie sprawy z następstw. Dopiero tu,śledząc losy bohaterów ,uświadomiłam sobie jak to ułamek sekundy potrafi zmienić całe życie .Książka bardzo mi się podobała,polecam wszystkim.

Leśniak O.


Mnie ta książka niezbyt zachwyciła. Zbyt wcześnie spadły na bohaterów tragiczne wydarzenia i zamieniły ich beztroskie życie w koszmar. Zaczynając czytać liczyłam na wesołą,młodzieżową powieść,a tu taka tragedia i to tak szczegółowo opisana...
Bardzo nie podobała mi się postawa matki Weroniki,która na siłę chciała się odmłodzić,udając jej koleżankę i w niczym jej nie pomagała. Po takiej książce z ochotą sięgnę po coś lekkiego.

Stelmach W.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: