Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18872855 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Cieszanowie

Szymon Hołownia: "Ludzie na walizkach. Nowe historie"

13-12-2013

 28 listopada 2013 roku, to data kolejnego, comiesięcznego spotkania członków Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie. Tym razem dyskutowano nad książką Szymona Hołowni pt.”Ludzie na walizkach 2”. Zadawano wiele pytań i na wiele z nich nie było odpowiedzi. Dla niektórych czytelników niepojęte było takie, a nie inne zachowanie ludzi w obliczu nieszczęść jakich doświadczyli, toteż w wątpliwość poddawano szczerość odpowiedzi na zadawane im przez redaktora pytania. Zastanawiano się więc, jak dobierani byli rozmówcy do opisanych wywiadów, skoro nikt z nich się nie buntował, nie przeklinał swojego losu, nie pytał- dlaczego ja? Wszyscy oni z pokorą godzili się na los, jaki przypadł im w udziale. Nie było w nich buntu, czy rozpaczy, a raczej wiara, że wszystko ma sens i duża wola walki z trudnościami z miłości do najbliższych. Ta dyskusja spowodowała, że zapanował bardzo poważny ,wręcz smutny nastrój, a ponieważ spotkanie odbywało się tuż przed „Andrzejkami”, poproszono wszystkich uczestników spotkania , o wylosowanie dla siebie słodyczy z ukrytą sentencją do przemyślenia . Zabawa spodobała się i to spowodowało, że rozstawaliśmy się w znacznie weselszej atmosferze. Ponieważ ostatni czwartek miesiąca w grudniu wypada w święta Bożego Narodzenia, dlatego umówiliśmy się na następne spotkanie 19 grudnia 2013 roku i dyskutować będziemy o ostatniej miłości Franza Kafki, pokazanej przez Michaela Kumpfmullera w książce pt. „Wspaniałość życia”.
Marta Kopciuch
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: