Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18872626 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Cieszanowie

Barbara Kosmowska:"Ukrainka"

27-10-2013

 Po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej wyjazdem na urlop moderatora, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie, spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie odbyło się 24.10.2013 r. o godz. 17,00. Dyskutowano nad książką Barbary Kosmowskiej pt.” Ukrainka.”    

Poprzednio omawiano książkę Martina Pollacka pt.”Cesarz Ameryki”. O tej książce dyskutowano w dniu 25.07.2013 r, przy ognisku w chutorze Gorajec, dokąd zaprosił nas właściciel tejże posesji.              

Zdania nt. „Ukrainki „ były podzielone, toteż dyskusja była bardzo żywa. Jedni byli zdania, że autorka   trafnie przedstawiła współczesną polską rzeczywistość, innych natomiast bulwersował fakt, że  Polacy, zwłaszcza mieszkańcy Warszawy przedstawieni zostali zdecydowanie negatywnie. Poza poczciwą,  prostą kobietą Zofia Wolską i starym profesorem, u którego Iwanka ćwiczyła grę na wiolonczeli, nie znaleziono pozytywnych postaci. I tak wśród tych nowobogackich, chamskich dorobkiewiczów, depresyjnych żon, urocza, bardzo wrażliwa Iwanka  nie miała szans się odnaleźć i spełnić swych marzeń. Również jej ukraiński chłopak,  z którym wiązała swe marzenia na przyszłość  okazał się niegodnym jej uczucia.                                                                                           Jednakże na koniec wszyscy zgodzili się co jednego, że książka warta jest przeczytania,  choćby ze względu na piękny język i styl, jakim posłużyła się autorka, oraz zawarte w tekście mądrości życiowe, zwłaszcza te, przekazane Iwance przez babcię Łesię. Przykład:” Nic tak ludzi nie podzieli jak historia. W zaszłościach nienawiść śpi” , lub „Nic po cnocie i pokorze na pańskim dworze”.

Na kolejne spotkanie, które planowane jest na  28 listopada wybrano książkę Szymona Hołowni pt.” Ludzie na walizkach”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: