Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18872373 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Cieszanowie

Marian Pilot: "Pioropusz"

31-01-2013

W ostatni czwartek miesiąca, a zarazem ostatni dzień stycznia 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Niekorzystne warunki atmosferyczne i choroby przeziębieniowe spowodowały dość niską frekwencję ( 6 osób). Rozmawiano o książce Mariana Pilota pt.”Pióropusz”. Na wstępie jeden z uczestników dyskusji przedstawił krótko sylwetkę autora, który sam powiedział w wywiadzie z okazji otrzymania nagrody Nike za w/w powieść, że jest ona w pewnej mierze jego autobiografią. Powieść, choć dość trudna w odbiorze dla przeciętnego czytelnika, została dobrze przyjęta przez naszych klubowiczów. Może trochę przejaskrawiona, ale bardzo realistyczna powojenna rzeczywistość rodzinnej wsi autora, język jakim się posługiwano, mentalność polskiego chłopa tamtych lat, zostały w tej książce niejako ocalone od zapomnienia. Uwagę czytelników zwróciła również oryginalnie zaprojektowana okładka książki, adekwatnie do zawartej w niej treści.
Na koniec spotkania wróciliśmy jeszcze do omawianej w grudniu książki J.K. Rowling pt. Trafny wybór ,by porównać naszą opinię nt. w/w książki z opiniami internautów i recenzjami w prasie.
Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 28 lutego i wówczas omawiana będzie książka E.E. Schmitta pt. Kobieta w lustrze.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: