Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23808073 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Cieklinie

Mariusz Niemycki: ”Zuzia kontra Scotland Yard”

23-02-2013

8 lutego – tuż przed rozpoczęciem ferii  najmłodsza grupa  DKK w Cieklinie  spotkała się w bibliotece aby porozmawiać o swoich zimowych lekturach. Tym razem zastosowałyśmy odrobinę inną konwencję spotkania.  Otóż każda z dziewczynek czytała inną książkę a na spotkaniu zachęcała koleżanki do dokładnego zapoznania się z jej treścią. Poniżej przytaczam kilka opinii.

Krystyna Czechowicz

 Książka Mariusza Niemyckiego”Zuzia kontra Scotland Yard”według mnie była bardzo ciekawa.Opowiada o Zuzi, która jest detektywem amatorem tropiącym nieuchwytnych przestępców. Tym razem wraz ze swoją mamą – Magdaleną Nadobną wyjeżdża do Edynburga na szkolenie konserwatorów sztuki.  Zuzia z mamą meldują się w hotelu. Zaraz po nich wchodzi tam dwoje Rosjan, których recepcjonistka żartobliwie nazywa „ Flip i Flap”.Mama Zuzi wychodzi na kolację z Kayem Mathesonem – koordynatorem projektu w którym bierze udział. Zuzia zostaje u swojego   kolegi  – Mateusza, który mieszka w zamku. Tymczasem agent specjalny Błażej Wensel szpieguje „Flipa i Flapa”, gdyż uważa, że chcą ukraść klejnoty koronne. Zuzia też ich  podejrzewa, więc wybiera się z Mateuszem na nocną akcję. Podczas swoich działań Zuzia spotyka Błażeja i okazuje się,że jest on jej tatą. Od teraz działają  razem .W tym czasie dwaj Rosjanie wraz z nieznanym kapitanem – z którym kontaktują się przez telefon rozpoczynają kradzież. Rozpylają gaz usypiający pod wpływem którego tata Zuzi i jeden z przestępców zasnął. Drugi uciekał wraz z klejnotami, które znajdowały się w skrzynce, którą sunął po podłodze. Zuzia postanowiła go gonić i natychmiast rzuciła się na skrzynkę. Niestety Rosjanin zrzucił ją i pobiegł do miejsca gdzie zostawił samochód. Gdy był w środku zadzwonił do szefa , ale nie udało mu się z nim długo porozmawiać, bo za siedzeniami ukryty był policjant Martin Faye. Okazało się, że szefem gangu był Kay Matheson, a całe szkolenie było wymyślone, żeby ułatwić kradzież. Mathesona  również złapała policja.  Kiedy  Zuzia wróciła do pałacu Błażej był już przytomny. Było już rano więc Lisa O'Masta – mama Mateusza przyszła do komnaty w której zaczęła się całą historia. Mateusz i Zuzia wszystko jej opowiedzieli. Zaraz po tym do zamku przyszła mama Zuzi.  Jej także wszystko opowiedziano. Niestety okazało się, że muszą wracać do Polski. Zuzię czekało rozstanie z Mateuszem i tatą, ale na szczęście dostała od taty wizytówkę więc wiedziała, że będzie  mogła się z nim skontaktować kiedy tylko będzie miała ochotę. Polecam wszystkim, bo uważam, że naprawdę jest to świetna książka.

Zosia Setlak, 12 lat

 

     Książkę pt. „ Srebrna Dama” napisała Prunella Bat a przetłumaczyła Magdalena Mikołajewska. Głównymi bohaterkami  tej opowieści są Milla, Sugar i chomiczka Albertyna, a opowiada ona o życiu mieszkańców Old Town. Milla i Sugar są najlepszymi koleżankami na świecie, a tak zwana „Srebrna Dama” naprawdę jest księżniczką  Laelią. Książka opisuje przygody dziewczynek np. jak razem ze „Srebrną Damą” wystąpiły w pokazie mody. Oprócz śmiesznych i fajnych historii są też historie z dreszczykiem. Na przykład jak ciemni ludzie chcieli zniszczyć całe Old Town.

     Bardzo zachęcam do przeczytania tej książki. Na pewno się Wam spodoba.

Marysia Starzec, 10 lat

 

Jeśli chcecie wiedzieć ile trzeba czasu na podróż dookoła świata i macie ochotę się pośmiać to przeczytajcie książkę  Megan McDonald „ Hania Humorek. W osiem i pól dnia dookoła świata”.

    Gabrysia.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: