Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23784128 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Boguchwale

DKK w Boguchwale tuż przed wakacjami

11-07-2013

Czerwiec to dobry czas na chwilę czytelniczej refleksji. Dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Boguchwale mijający sezon czytelniczy wypełniony był ciekawymi spotkaniami z książką beletrystyczną, realizacją projektu „Bez książki nie idę…”, a także promocją czytania książek wśród dzieci, nastolatków i ich rodzin. Tak było m.in. 2 czerwca 2013 r., podczas II Pikniku Rodzinnego, współorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale. Na czas wspólnej, rodzinnej zabawy w plenerze boguchwalska biblioteka przygotowała ciekawy program. Pamiętając o całorocznej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży – ogłoszono wyniki plebiscytu „Najlepsi z Najlepszych 2013” – nagradzając 48 czytelników z 10 agend Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale. Podsumowano także dwa biblioteczne konkursy: Gminny Konkurs Plastyczny „Bajkowo Zakręceni 2013” i Gminny Konkurs Fotograficzny „Boguchwała jakiej nie znamy”, a jego laureatów nagrodzono pięknymi książkami.

W tym czytelniczym happeningu nie zabrakło informacji o Dyskusyjnym Klubie Książki w Boguchwale, który wiosną tego roku wspólnie z DKK w Straszydlu i DKK w Zabratówce realizował projekt „Bez książki nie idę…”, w ramach którego odbyły się warsztaty literackie z Moniką Sawicką  pn. „Emocje w procesie twórczym. Pisz sercem i rozumem” oraz utworzono Międzygminny Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci i Młodzieży – Boguchwała, Chmielnik, Lubenia. Były to piękne chwile, sprzyjające integracji czytelników, rozmowom o książce – ale także uzyskaniu przez bibliotekę ciekawego materiału badawczego, dotyczącego aktywności czytelniczej współczesnych nastolatków, preferencji literackich oraz miejsca książki i biblioteki w ich codziennym życiu.
Podczas niedzielnego Pikniku oprócz nagrodzenia najaktywniejszych liderów DKK w Boguchwale i DKK w Nosówce pamiętano także o najmłodszych mieszkańcach Boguchwały, inaugurując wspólne, plenerowe czytanie dzieciom „Lokomotywy” Juliana Tuwima. W ten sposób Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, realizując akcję „Boguchwała czyta dzieciom”, włączyła się do tegorocznych obchodów Roku Juliana Tuwima. Do wspólnego odkrywania piękna utworów Juliana Tuwima zaproszono przedstawicieli Samorządu Gminy Boguchwała, przedstawicieli lokalnych zakładów pracy i instytucji, bibliotekarzy, rodziców oraz młodych czytelników. Była to niedziela pełna wrażeń i wspaniałej zabawy z książką.  
 
 
Oprac.  Irena Jakubiec
Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: