Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23784410 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Boguchwale

Anna Łacina – profesjonalistka pełna pasji.

28-05-2013

28 maja br. Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale gościł toruńską pisarkę – Annę Łacinę. Autorka odwiedziła boguchwalską bibliotekę w ramach projektu DKK, koordynowanego na Podkarpaciu przez Małgorzatę Augustyn – instruktora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.
Na to spotkanie młodzi czytelnicy z Boguchwały długo czekali. Anna Łacina – to nie tylko wspaniała autorka, ale przede wszystkim kobieta pełna pasji i wielu zainteresowań. Jej witalność, humor i… zdrowe podejście do tzw. kariery, wprowadziło klubową atmosferę. No i jeszcze ten kontakt z młodymi czytelnikami, animowany przez moderatorkę DKK w Boguchwale – Irenę Jakubiec. Wszystko to sprawiało, że młodym czytelnikom chciało się słuchać, słuchać … i słuchać. A było o czym. Anna Łacina tak ciekawie opowiadała o życiu, o swoich książkach i o planach literackich na przyszłość. A przecież nie od razu została pisarką.
Jej powołaniem, jak się na początku wydawało, był zawód genetyka, biologa molekularnego. Takie uzyskała wykształcenie. Była także dziennikarką, nauczycielką, zielarką.
Zadebiutowała w 2007 roku książką dla dzieci pt. „Inwazja wirusów”. Wydała ją pod nazwiskiem Anna Zgierun, jak wiele innych utworów fantastycznych, zwłaszcza książek dla dzieci. Nastolatkom pisarka jest znana bardziej jako Anna Łacina – autorka powieści obyczajowych o charakterze familijnym, po które równie chętnie sięgają czytelnicy dorośli. W tym nurcie ukazały się dotychczas jej cztery powieści: „Sześć Dominika”, „Telefony do przyjaciela” czy też książki rozpoczynające literacki tryptyk – „Czynnik miłości” i „Kradzione róże”. Jeszcze w tym roku dopełni go powieść pt. „Miłość pod Psią Gwiazdą”, która zadowoli najbardziej wybredne gusty młodych czytelników.
Anna Łacina pisze o pierwszych wyborach, trudach dorastania, odpowiedzialności, ucząc jednocześnie tolerancji względem innych. Młody czytelnik poznaje z Anną Łaciną środowisko osób chorych i niepełnosprawnych i ich walkę z rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem, hemofilią. Uczy się bezpiecznego nawiązywania kontaktów z rówieśnikami, także w świecie wirtualnym. Familijny charakter powieści autorki pokazuje czytelnikowi ciekawe i prawidłowe relacje rodzinne. Bohaterowie Anny Łaciny zawsze mogą liczyć na pomoc rodziców i dziadków. To przybliża czytelnika do książek Anny Łaciny – zachęcając nie tylko do czytania, ale również do wspólnych rozmów o książkach. To sobie autorka ceni najbardziej – właśnie dyskusje o książce, najchętniej te, w małym, klubowym gronie.Anny Łaciny nie można zaszufladkować. Pisze dla wszystkich – dzieci, młodzieży, osób dorosłych. Jej książki były wielokrotnie nominowane do prestiżowych nagród – jak np. wyróżnienie „Dziecięcy Bestseller Roku 2007”, przyznane przez IBBY książce „Inwazja wirusów” czy też tytuł „Książka Roku 2010” – wyróżniający powieść „Czynnik miłości”. Jej książki zdobyły uznanie także internautów portalu „Przy kominku”. „Kradzione róże” otrzymały III miejsce w plebiscycie „Książka na lato 2011”, a rok później w plebiscycie „Książka na lato 2012” III miejsce zajęła powieść „Telefony do przyjaciela”. Choć te sukcesy cieszą autorkę, a zwłaszcza nagrody przyznawane przez czytelników – to pozostaje wierna rzetelnej pracy. Profesjonalizm jest obecny w jej codziennej pracy, wytycza ramy literackiej twórczości, kieruje kontaktami z wydawcami i medialnymi odbiorcami.
Anna Łacina jest przez to bliżej czytelnika, bliżej swojego odbiorcy,z którym kontaktuje się nie tylko poprzez swoje książki czy e-booki, ale także podczas spotkań autorskich czy wirtualnych spotkań za pośrednictwem Internetu.
Pisarstwo to jej sposób na życie, ale i wielka frajda. Pisząc książki Anna Łacina nieśmiało marzy, by jej utwory były nadal czytane i poszukiwane przez czytelników. W tym widzi sens swojej pracy.
Kto wie – może tu, na Podkarpaciu, w Boguchwale, powstanie FAN CLUB Anny Łaciny?

Oprac. Irena Jakubiec
Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: