Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23784016 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

DKK w Boguchwale

Agata Mańczyk: "Duża kieszeń na kłopoty"

25-02-2013

W sobotę 23 lutego br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem młodych czytelników zafascynowała lektura „Duża kieszeń na kłopoty”, autorstwa Agaty Mańczyk. Podczas spotkania rozmawiano o indywidualnych wrażeniach, oceniając nie tylko samą fabułę czy też sposób narracji – ale także przedstawiano sylwetki bohaterów powieści.

Greta, Pola, Nikodem i Gutek – to nastoletni indywidualiści i wielcy samotnicy, których „los” łączy pewnego deszczowego dnia w całkiem udany kwartet poszukiwaczy skarbu przemytników. Młodzi odkrywcy, niczym filmowy Indiana Jones, uczestniczą w wielu pasjonujących przygodach, często mrożących krew w żyłach. Podróżują śmieciarką, skaczą po dachach, uciekają traktorem z płonącej stodoły, poszukują wskazówek na cmentarzu i w ruinach starego zamczyska. W poszukiwaniu skarbu napotykają na wiele przeszkód. Są to utarczki z gangsterami i braćmi Ziółko, konflikty z miejscowymi chuliganami a nawet… ucieczki przed policją. Ostatecznie wszystko dobrze się układa. To nic, że Greta leczy swoje złamania u weterynarza, a Pola prawie staje się oblubienicą króla Gaudeusa XV. Zresztą z chłopcami jest podobnie. Nikodem uciekając przed policją dostaje się pod ostrzał paintballowców. Dociera w końcu do drużyny poszukiwaczy w przebraniu kobiety, budząc tym zachwyt dziewcząt i Gutka, który wcale lepiej się nie prezentuje, prawie „oskalpowany” przez porywaczy, miejscowych artystów-plastyków. Po kilku dniach młodzi odkrywcy docierają do starej latarni i poznają tajemnicę skarbu, którego strzeże stara puszka. Okazuje się, że odkrytym przez nastolatków skarbem nie są żadne kosztowności – lecz przyjaźń, która połączyła czwórkę przyjaciół oraz przygoda, która pomaga przetrwać najtrudniejsze w życiu sytuacje. Dzięki tej przygodzie i przyjaźni – nawet naprawdę duże kłopoty z biegiem czasu stają się nieistotne.

Agata Mańczyk uczy czytelników jeszcze jednej mądrości. Według niej kłopoty jedynie uzupełniają nasze poznawanie świata. Pełni życia dodają nasze wrażenia, dostarczane przez emocje, smaki, dźwięki i barwy. Dzięki nim odczuwamy radość, jesteśmy silniejsi i świadomi tego, że możemy w życiu jeszcze wiele osiągnąć.

Oprac.  Irena Jakubiec

Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: