Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15616575 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Bobrowej

Paweł Beręsewicz: "Żeby nóżki chciały iść"

09-05-2013

DKK dla dzieci, działający przy BP w Bobrowej, spotkał się 9 maja 2013 r., aby zapoznać się z opowiastkami wzmacniającymi - Żeby nóżki chciały iść autorstwa Pawła Beręsewicza. Pozycja ta została wybrana do omówienia z dwóch powodów. Jednym z nich było spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, na którym zachęcił do pieszych podróży w góry poprzez bardzo interesujące opowieści z tej publikacji. Książka to zbiór opowiadań wzmacniających, mających na celu dodanie sił. Zawiera ona krótkie ciekawostki i opowiadania o różnych polskich wzniesieniach.

Jak sam Autor tłumaczy: To książka na cześć małych nóżek. Dorośli często je lekceważą, odnoszą się do nich bez należytego szacunku. Wzdychają cięzko, udają że im smutno i mówią niby to z żalem: -Niestety, nie możemy pojechać w góry. Dzieci nie dałyby rady.W małych nóżkach drzemie niewyobrażalna moc. Wejdą one na prawie każde wzniesienie.Nawet po najwiekszym wysiłku wystarczy im parę minut, by całkiem odzyskać siły. Małe nóżki są po prostu stworzone do górskich wędrówek. To duże, leniwe nozyska mają z górami na pieńku.
   
Obawy rodziców przed zabraniem swoich pociech w góry są trochę na wyrost. Kiedy ma się odpowiednie wyposażenie oraz dostosowaną trudność trasy do możliwość dzieci, wszystko uda się na medal. Samemu można się przekonać że ze szczytu góry świat wygląda inaczej. Piękniej. Przestronniej. Czyściej. Na szczycie góry człowiek imaczej się czuje. Lepiej. Zdrowiej. Dłużej.Ciekawiej. Jest tylko jeden problem – góry są wysokie, strome i trudno na nie wejść.Na szczęście i na to znajdzie się rada.
 
Takie wyprawy są bardzo przyjemne. Oprócz oczywistego obcowania z przyrodą, poznawania ukształtowania terenu, kultury danego regionu, kształtuje się również charakter. Siła fizyczna to nie wszystko czego potrzeba, nawet na najłatwiejszym szlaku. Zdobywanie szczytów to walczenie z własnymi słabościami i czerpanie radości z aktywnego spędzania czasu oraz chęć osiągnięcia celu.
Siła woli to niezwykle ważny element kształtującego się młodego charakteru.
I tak powstał pomysł, aby wybrać się na rajd i zdobyć jeden ze szczytów opisywanych w książce - Turbacz. Samemu się przekonać czy informacje i porady zawarte w lekturze są pomocne.
Zachęcamy do przeczytania książki, która Was zmobilizuje do podróży i pomoże w motywowaniu młodego podróżnika.   
 
 
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: