Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18862524 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Bobrowej

Barbara Gawryluk: "Moje Bullerbyn"

07-03-2013

Czy zmiana miejsca zamieszkania jest super sprawą?

Na takie pytanie próbowali odpowiedzie sobie 7.03.2013  r. klubowicze DKK dla dzieci działającego przy BP w Bobrowej po przecztaniu książki Barbary Gawryluk „Moje Bullerbyn”. Głównym bohaterm książki jest rówieśnica członków klubu Natalka która „...wraz z rodzicami przenosi się z Krakowa do Szwecji , gdzie czeka na nią nowy dom i zupełnie nowe miejsce na ziemi.Ale ona wcale nie chce zmieniać szkoły, koleżanek, nie chce rezygnować z tańca w ukochanym zespole hip-hopowym!”.
Treść zawarta w książce jest bardzo aktualna , dzisiaj za pracą wyjeżdzający rodzice zabierają ze sobą dzieci w nowe i obce dla nich miejsca. Członkowie w pierwszej chwili bardzo zazdrościli Natalce wyjazdu do „super kraju” i dopiero po głębszym zastanowieniu co trzeba zostawić na „starym „ miejscu zrozumieli jakie roterki przeżywa Natalka. Rozmówcy próbowali na chwile zająć miejsce Natalki i zmienić miejsce zamieszkania i tu pojawił się problem ...a koleżanki jak je zostawić, co z barierą językową – jak ją pokonać. Chwila zachwytu wyjazdu zmieniła się w żal za tym co trzeba zostawić. Wszyscy stwierdzili zgodnie że zmiana miejsca pobytu jest trudną sytuacją. Natalka odnalazła się w obcym kraju i książka kończy szczęśliwie.
W książce jest wszystko, co może zainteresować czytelników: problem akceptacji wśród rówieśników, zmiana środowiska, inna kultura, nowe wyzwania, pasja, która dodaje skrzydeł, przyjaźń, zalążek miłości, relacje rodzinne.Historia Natalki i jej rodziny opowiedziana jest wartkim, młodzieżowym i prostym językiem. Jak już się zacznie czytać, to trudno się oderwać.

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: