Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18862446 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

DKK w Bobrowej

Sptkanie z Grzegorzem Kasdepke

24-03-2013

20 lutego 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Bobrowej w ramach działającego przy Bibliotece Publicznej Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, gościł jeden z najbardziej cenionych przez młodych czytelników pisarz pan Grzegorz Kasdepke.
Grzegorz Kasdepke to autor wielu bestsellerów książkowych. Laureat prestiżowych nagród: m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny zdobywca Nagrody Edukacja XXI, Nagrody Małe Pióro, wyróżnienia Polskiej Sekcji IBBY. Twórca, niezwykłych książek, od wielu lat nie tylko bawi i uczy najmłodszych, ale także zwraca uwagę rodziców na ważne problemy wychowawcze. Książki Grzegorza Kasdepke cieszą się w naszej bibliotece dużym zainteresowaniem. Czytelnicy sięgają po takie tytuły jak „Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”, „Kacperiada” czy „Detektyw Pozytywka” i wiele innych. Książki napisane są z niezwykłym poczuciem humoru i ogromną znajomością psychiki dziecka. Pouczają, wskazują poprawne normy zachowania, ale są wolne od nudnego moralizatorstwa. Jednym słowem niezwykłe. Autor wprowadził bardzo wesoły nastrój , nie zabrakło humoru oraz dowcipnych puent. Dzieci czuły się wspaniale – przez półtorej godziny uśmiech nie znikał z ich twarzy. Grzegorz Kasdepke barwnie i dowcipnie opowiadał o swojej twórczości. Wraz z uczestnikami wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych. Mówił też o tym, jak powstają jego książki, kto to jest literat, tekściarz. Potem poprosił o pytania. Padło ich mnóstwo. Uczestników interesowało niemal wszystko: skąd czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać, czy powstanie scenariusz filmu dla dzieci i młodzieży, jakie książki uwielbiał czytać w dzieciństwie. Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mogli również kupić książki. Na koniec nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów… i jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarza ustawił się „długi sznur”. Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, w którym wzięło udział 115 osób, okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i dobrą zabawą. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo zostanie nam w pamięci, wierzymy, że dzięki organizacji takich spotkań, zachęcimy młodych czytelników do zakochania się w książkach i czytanie stanie się przyjemnością
Na spotkanie autorskie przybyli Z-ca Wójta Gminy Żyraków Krzysztof Czerwiec, Radna Gminy Żyraków Janora Zuzanna, Instruktor PiMBP w Dębicy Magdalena Żmuda, Grono Pedagogiczne : Panie - Maria Klisiewicz, Ewa Laska, Małgorzata Plichta, Barbara Kula, Marta Biduś, Ewelina Bizoń, Diana Wójcik wraz z delegacją uczniów z ZSP w Nagoszynie , Lidia Domagała z delegacją uczniów z ZSP w Korzeniowie, Warsztaty Terapii Zajęciowej z BobrowejWoli, Dyrektor GBP wraz z pracownikami, Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” Uczniowie ZSP w Bobrowej, przedszkolaki, czytelnicy GBP w Żyrakowie i czytelnicy BP w Bobrowej.
Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: