Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK we Frysztaku

Hanna Cygler: „Odmiana przez przypadki”

02-03-2012

Ta powieść to jedenasta książka autorki (z urodzenia i zamiłowania gdańszczanki), która część akcji umiejscowiła właśnie w Gdańsku i okolicy. W tej popularnej książce urzeka szybka akcja, przeplatanie się wątków obyczajowych, politycznych, miłosnych a nawet sensacyjnych. Przede wszystkim daje czytelnikowi ogromną dawkę optymizmu, tak ważnego w życiu. Rozgałęziona rodzina Halmanów przemierza kraje i kontynenty (Gdańska, Warszawę, Londyn, Kanadę, Sydney) w poszukiwaniu swojego miejsca w życiu. Początek nowego millennium (2000 lat) miał oznaczać dla Zosi i Witka Halamnów (głównych bohaterów powieści) nowe życie po dość burzliwej przeszłości obojga. Jednak marzenia o spokoju i stabilizacji okazują się wkrótce nierealne. Muszą stawić czoło nowym, które przynosi codzienne życie, praca i problemy dorastających dzieci, zwłaszcza Krzyśka (syn Witka z pierwszego małżeństwa), który w Londynie uwikłany w sprawy miłosne (Paulina, Emma, Jagoda) wpada po uszy. Wszystkie inne wątki powieści są równie ciekawe i ekscytujące. „Odmiana przez przypadki „ to popularna powieść dla przemyśleń, rozrywki i przyjemności.
Janina Łaba

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: