Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK we Frysztaku

Bernhard Schlink: „Lektor"

24-01-2012

Bernhard Schlink – „Lektor „

 

Lektor” B. Schlinka to książka zaskakująca, tajemnicza, której tematyka dotyka II wojny światowej. Oczami chłopca poznajemy problem Hanny, 35 – letniej kobiety, jej analfabetyzmu i ukrycia tego za wszelka cenę, motyw zbrodni i kary oraz związków międzyludzkich. Bohaterowie mają wiele wątpliwości, stąd liczne pytania do czytelników. Lektura skłania do myślenia, do zastanowienia się nad losem ludzkim, bowiem problemy winy – sumienia – zdrady – kary przewijają się przez całą książkę. Lektura to obraz powojennych Niemiec, romans – fascynacja? dwóch osób, gdzie czytanie staje się rytuałem ich miłości. Autor potwierdza starą prawdę, że miłość w życiu człowieka często związana jest z bólem, cierpieniem, smutkiem. Powieść została sfilmowana, nagrodzona Oscarem, ale przed zobaczeniem filmu (bardzo dobrego zresztą), trzeba przeczytać książkę!!!

Zofia Menduś

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: