Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Żyrakowie

Eric Emmanuel Schmitt: "Kiki van Beethoven"

04-12-2012

W dniu 30 listopada członkowie DKK spotkali się aby rozmawiać o książce „Kiki van Beethoven” Erica-Emmanuela Schmita. Książka składa się z dwóch części, które łączy postać Beethovena. Jest to opowieść o tym jak muzyka może wpłynąć na duszę i życie człowieka. W pierwszej części spotykamy Kiki mieszkającą w domu starców. Poprzez maskę Beethovena kupioną w antykwariacie w życiu Kiki dochodzi do wielu zmian. Ma ona wpływ także na bliskie jej osoby: Cancie, Zoe i Rachel. Bohaterki muszą stawić czoła wspomnieniom nawet tym bolesnym. Druga część to osobiste zwierzenia autora. Opisuje jaki wpływ na jego życie i twórczość miał Beethoven. „W chwilach życiowego zamętu słuchałem III Symfonii lub Sonaty Księżycowej, a zwłaszcza jej zakończenia... Triumfalnymi arpeggiami, wytryskującymi akordami, zwycięskimi uderzeniami Beethoven wlewał we mnie swoją niewiarygodną energię, odnawiał moje siły, przywracał mi apetyt, werwę, pragnienie, radość”. Książka zawiera wiele złotych myśli, które pobudzają do refleksji. Gorąco polecamy nie tylko miłośnikom muzyki.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: