Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Żyrakowie

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

31-05-2012

W dniu 24 maja 2012 r. w nagrodę za działalność Dyskusyjnego Klubu Książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrakowie odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, w którym uczestniczyła młodzież gimnazjalna klas: II i III wraz z opiekunami, klubowicze DKK oraz zaproszeni goście. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 70 osób. Barbara Kosmowska jest pisarką dla młodzieży i dorosłych, laureatką pierwszej nagrody w konkursie na „Dziennik polskiej Bridget Jones” za „Teren prywatny” oraz w konkursie „Uwierz w siłę wyobraźni” za powieść „Buba”, która została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003” i pierwszej nagrody w konkursie literackim im. Astrid Lindgren za „Pozłacaną rybkę”. Po krótkim przedstawieniu siebie, w którym nie zabrakło wiadomości o rodzinie i pracy zawodowej, szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania, którzy chętnie zadawali pytania. Autorka mówiła o ulubionych bohaterach swoich książek: „Buba”, „Puszka”, „Pozłacana rybka”, „Samotni.pl”, „Dziewczynka z parku”. Barbara Kosmowska po mistrzowsku wnika w świat nastolatków, opisuje go bez fałszywych barw, jest tam więc miejsce na zniechęcenie rzeczywistością, humorystyczne zdarzenia w szkole i chwiejną równowagę domowego ogniska. Twórczość pisarki skłania do refleksji, stawia ważne pytania dotyczące trudnych sytuacji życiowych. Spotkanie zakończyło się zdjęciem autorki z członkami DKK oraz indywidualnymi rozmowami z pisarką. Klubowicze otrzymali nagrodę w postaci ksiązki B. Kosmowskiej pt. „Puszka”, w której autorka złożyła swój wpis. Za interesujące i bardzo ciekawe spotkanie, członkowie DKK podziękowali pisarce wręczając bukiet kwiatów.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: