Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Żyrakowie

Izabela Sowa: "Agrafka"

07-02-2012

27 stycznia 2012 roku odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie członków DKK. Podsumowując poprzedni rok członkowie klubu zaznaczali swój głos dla najciekawszej książki na liście książek omawianych w 2011 roku. Na spotkaniu rozmawialiśmy o książce „Agrafka” Izabeli Sowy.
Dobromiła Groszek bohaterka powieści jest osaczoną przez rodziców nastolatką. Rodzice tworzą dla niej wyidealizowany świat, podejmując za nią wszystkie decyzje. Ma niską samoocenę ponieważ jej starsza siostra „jest zawsze we wszystkim lepsza”. Miłka w końcu się buntuje, pomaga jej w tym dziadek, który okazuje się jej przyjacielem. Zakończenie pozostawia czytelnikom pewien niedosyt. Powieść ukazuje bolesną prawdę o tym że tak bardzo staramy się pokazać innym jak dobrze się nam żyje i jak dużo mamy, że zapominamy kim jesteśmy naprawdę.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: