Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Zagórzu

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

17-05-2012

Autor wielu bestsellerów książkowych, bajek i opowiadań dla dzieci, Grzegorz Kasdepke był, już po raz drugi, gościem zagórskiej biblioteki. Spotkanie odbyło się na zaproszenie WiMBP w ramach realizacji projektu Instytutu Książki „Tu czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki.
8.05.2012 roku na spotkanie z pisarzem przybyli uczniowie klas I,II i III Szkoły Podstawowej w Nowym Zagórzu i Łukowem. Podczas spotkania pan Grzegorz zachęcał dzieci do czytania swoich „kryminałów”, ”horrorów” i „romansów” przytaczając fragmenty swoich najnowszych książek.
Kuba i Buba – bohaterowie podręczników szkolnych - pojawili się w słowniku zatytułowanym "Fochy fortuny”, w którym pomagają zrozumieć młodszym czytelnikom znaczenie rzadko używanych wyrazów. Z niesfornymi bliźniakami wyruszamy również na pełną humoru wycieczkę po Warszawie w książce „Tu i tam z Kubą i Bubą, a „Słodki rok Kuby i Buby” to ksiązka pełna słodkich przepisów kulinarnych dla łasucha, za którego, jak powiedział, uważa się sam autor.
Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zagadkami matematycznymi czytanymi przez pisarza z książeczki „Do trzech odlicz”, a także z uśmiechem na twarzy wysłuchały fragmentów książki „Gdybym był dziewczynką. Gdybym była chłopcem”, napisanej przez Grzegorza Kasdepke wspólnie z Anną Onichimowską.
W drugiej części spotkania, to dzieci zamienione przez pisarza w dziennikarzy zadawały pytania o ulubione książki, pomysły, inspiracje, bohaterów oraz najnowszą książkę zatytułowaną „Potwór”, która ukazała się przed tygodniem.
Na zakończenie były podziękowania, kwiaty i długa kolejka po autografy, które autor umieszczał na książkach zakupionych przez młodych czytelników podczas spotkania.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: