Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Zagórzu

Vanessa Diffenbaugh: "Sekretny język kwiatów"

24-02-2012

24 lutego 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Zagórzu. Tym razem miałyśmy do omówienia dwie pozycje książkowe : Sekretny język kwiatów Vanessy Diffenbaugh i Jam jest Alina Janowska czyli Janowska Story Dariusza Michalskiego. Większą część naszego spotkania poświęciłyśmy jednak pierwszej pozycji, a mianowicie debiutanckiej powieści Vanessy Diffenbaugh Sekretny język kwiatów. Powieść w fantastyczny sposób pokazuje, jak można świat pokazać, nie przy pomocy słów, ale kwiatów. Bohaterką jest dziewczyna, wychowanka kilku domów dziecka i rodzin zastępczych. Osoba małomówna, porywcza, a wręcz bezczelna. Kiedy trafia do kolejnej rodziny, jej życie zaczyna ulega zmianie, a mianowicie poznaje nieco inny świat, w którym dominują kwiaty. Książka jest fantastyczna, nie co inna od wszystkich. Klubowiczkom spodobał się znajdujący na końcu książki Słownik kwiatów Viktorii, z którego możemy dowiedzieć się o znaczeniu wielu kwiatów, czasem już tych zapomnianych.
Kolejną pozycją była biografia aktorki Aliny Janowskiej, Jam jest Alina Janowska czyli Janowska Story Dariusza Michalskiego. Twórczyni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, czyli Gniazda. Przyjaciółka ludzi mądrych i niebanalnych, żona Wojciecha Zabłockiego - mistrza szabli. Znana jako Irena Kamińska w telewizyjnej "Wojnie domowej", sławna jako Eleonora Gabriel w serialu "Złotopolscy" Książka w sposób interesujący przedstawia życie i  debiut aktorski Aliny Janowskiej. Jest rozległym źródłem wiedzy o polskiej estradzie, kabarecie, teatrze i filmie.
Aniceta Brągiel
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: