Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Weryni

J.K.Rowling: "Trafny wybór"

12-12-2012

W dniu 12 grudnia o godz.18 w Bibliotece Publicznej w Weryni w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki przeprowadzona została dyskusja nad książką „Trafny wybór” J. K. Rowling.
Jedna z pań w paru zdaniach przypomniała postać autorki powieści, która znana jest z serii o Harrym Potterze, cyklu przeznaczonym dla dzieci..Miłą niespodzianką była więc książka przeznaczona dla dorosłych. Klubowiczki stwierdziły iż książka nie jest łatwa w czytaniu, ale interesująca, wielowątkowa. Autorka w profesjonalny sposób charakteryzuje bohaterów, ich psychikę, motywy postępowania, różne środowisko. Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku Pagford. Powszechnie ceniony i szanowany Barry Fairbrother nie żyje,Bliżsi i dalsi znajomi, przyjaciele, rodzina dowiadują się o tej niespodziewanej śmierci. Spokojne miasteczko przez jakiś czas żyje tą wiadomością. Z treści książki dowiadujemy się ile jedna osoba znaczyła dla tak małego środowiska. Jakie emocje wyzwolone zostają w ludziach, gdy zabraknie dobrego ducha Barrego O wszystkich problemach dowiemy się po uważnym przeczytaniu utworu.Panie z DKK stwierdziły jednogłośnie ,że wulgaryzmy występujące w powieści były zbyteczne. Nie wiadomo czy są one autorstwa pisarki, czy tłumacza. Ogólnie książka się podobała i wiadomość o zamiarze nagrywania jej jako serialu telewizyjnego ucieszyła uczestniczki dyskusji
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: