Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Tarnobrzegu

Sławomir Koper; „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej"

12-07-2012

Do niezwykle udanych zaliczyć trzeba spotkanie naszego klubu, które miało miejsce 28.06.2012 r., a więc tuż przed sezonem letnich urlopów i wyjazdów klubowiczów. A to za sprawą książki Sławomira Kopra „Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej”, która była przedmiotem ożywionej dyskusji.
Okres międzywojenny w historii kultury polskiej to eksplozja nieprzeciętnej miary artystów, którzy cieszyli się wówczas wyjątkowym uznaniem a których wielkość tylko potwierdzały przyszłe pokolenia. Dlatego zarówno ich życie artystyczne jak i prywatne wzbudza wciąż spore zainteresowanie. Atrakcyjność tematyki to niewątpliwie duży walor tej książki ale dochodzi tu jeszcze sposób w jaki Sławomir Koper tę treść nam podaje. To prawdziwa kopalnia anegdot, ciekawostek, skandali i często nie znanych powszechnie faktów przybliżonych czytelnikowi w sposób lekki i łatwy w odbiorze. Uwagę przyciąga również bibliografia, która pozwala sięgnąć do źródeł, bądź znaleźć jeszcze inne pozycje warte przeczytania.
Książkę czyta się błyskawicznie, chętnie wraca się do wielu jej fragmentów i mimo pojawiających się zarzutów i słów krytycznych w opinii czytelniczej pod adresem tej publikacji, my tę książkę gorąco polecamy do przeczytania!

Monika Sadkowska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: