Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

24-05-2012

W dniu 24.05.2012 r. na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu gościła Barbara Kosmowska, autorka znanych książek dla dzieci i młodzieży, jak np.”Buba”, „Puszka”, „Pozłacana rybka”, „Samotni.pl” oraz dla dorosłych, takich jak: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Niebieski autobus”, „Hermańce”. Najnowsza książka autorki p.t. „Dziewczynka z parku” wydana została w kwietniu tego roku.
Autorka jest laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.za „Pozłacaną rybkę” otrzymała nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznaną przez Polską Sekcję IBBY/ Międzynarodowe Stowarzyszenie Książki dla Młodych/ oraz nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren przyznaną przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
Od pierwszych chwil spotkania autorka nawiązała serdeczny kontakt z publicznością, wśród której najliczniejszą grupą była młodzież, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Gimnazjum nr 1. Na początku pisarka opowiedziała o swoim życiu prywatnym i zawodowym, po czym , proponując wspólną rozmowę, zachęciła do zadawania pytań. Młodzież szczerze i bez skrępowania pytała o warsztat pisarski, stosunek do swojej twórczości, dalsze losy bohaterów, inspiracje, ulubione książki, jak również o życie rodzinne, zainteresowania i liczne, jak się okazało, inne zajęcia autorki, przy czym wszyscy zgodnie wyrazili podziw dla autorki za niezwykłą umiejętność godzenia spraw zawodowych z życiem osobistym.
Barbara Kosmowska pisze książki problematyczne, w których porusza wiele istotnych spraw, jak samotność młodych ludzi, brak zrozumienia w swoim środowisku, pisze o wrażliwym poznawaniu świata, o wchodzeniu w dorosłe życie, zwraca uwagę na te wartości, które ponad wszystko powinny być obecne w życiu każdego człowieka: miłość, przyjaźń, rodzina, przypomina, jak ważne są drobne sprawy życia codziennego. Książki Barbary Kosmowskiej mimo poważnych tematów opowiedziane są lekko, często z dużym poczuciem humoru, dlatego po przeczytaniu którejkolwiek z nich i wzruszymy się i uśmiechniemy i wyciągniemy jakąś mądrość życiową.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Panią Barbarą Kosmowską, być może nie osobiście, bo dzieli nas sporo kilometrów i czeka na autorkę wielu innych czytelników ale na pewno na kartach jej nowych książek, na które z niecierpliwością czekamy.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: