Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Tarnobrzegu

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

24-05-2012

W dniu 24.05.2012 r. na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w Dyskusyjnym Klubie Książki w Filii Nr 1 w Tarnobrzegu gościła Barbara Kosmowska, autorka znanych książek dla dzieci i młodzieży, jak np.”Buba”, „Puszka”, „Pozłacana rybka”, „Samotni.pl” oraz dla dorosłych, takich jak: „Teren prywatny”, „Prowincja”, „Niebieski autobus”, „Hermańce”. Najnowsza książka autorki p.t. „Dziewczynka z parku” wydana została w kwietniu tego roku.
Autorka jest laureatką prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.za „Pozłacaną rybkę” otrzymała nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznaną przez Polską Sekcję IBBY/ Międzynarodowe Stowarzyszenie Książki dla Młodych/ oraz nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren przyznaną przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.
Od pierwszych chwil spotkania autorka nawiązała serdeczny kontakt z publicznością, wśród której najliczniejszą grupą była młodzież, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Gimnazjum nr 1. Na początku pisarka opowiedziała o swoim życiu prywatnym i zawodowym, po czym , proponując wspólną rozmowę, zachęciła do zadawania pytań. Młodzież szczerze i bez skrępowania pytała o warsztat pisarski, stosunek do swojej twórczości, dalsze losy bohaterów, inspiracje, ulubione książki, jak również o życie rodzinne, zainteresowania i liczne, jak się okazało, inne zajęcia autorki, przy czym wszyscy zgodnie wyrazili podziw dla autorki za niezwykłą umiejętność godzenia spraw zawodowych z życiem osobistym.
Barbara Kosmowska pisze książki problematyczne, w których porusza wiele istotnych spraw, jak samotność młodych ludzi, brak zrozumienia w swoim środowisku, pisze o wrażliwym poznawaniu świata, o wchodzeniu w dorosłe życie, zwraca uwagę na te wartości, które ponad wszystko powinny być obecne w życiu każdego człowieka: miłość, przyjaźń, rodzina, przypomina, jak ważne są drobne sprawy życia codziennego. Książki Barbary Kosmowskiej mimo poważnych tematów opowiedziane są lekko, często z dużym poczuciem humoru, dlatego po przeczytaniu którejkolwiek z nich i wzruszymy się i uśmiechniemy i wyciągniemy jakąś mądrość życiową.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Panią Barbarą Kosmowską, być może nie osobiście, bo dzieli nas sporo kilometrów i czeka na autorkę wielu innych czytelników ale na pewno na kartach jej nowych książek, na które z niecierpliwością czekamy.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: