Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Straszydlu

Mary E.Person: "Przebudzenie"

24-09-2012

Klubowiczki DKK działajacego w BP w Straszydlu spotkały się w dn.24.08.2012r.
 
Tematem dyskusji była książka Mary E.Pearson "Przebudzenie"
 
Siedemnastoletnia dziewczyna ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. Po roku czasu budzi się i niczego nie pamięta ze swojego życia, nie poznaje nawet rodziców, ma problemy z chodzeniem.Zastanawia się dlaczego wszystko nie jest takie jak powinno być.
 Autorka ukazuje w powieści niedaleką przyszłość  gdzie rozwój medycyny klonowanie czy odbudowywanie narządów u osób po wypadkach może spowodować różne konsekwencje,i że nie należy dokonywać nadużyć w dziedzinie postępu medycyny.Gdzie jest granica której nie powinni przekraczać nawet lekarze ratujący ludzkie życie. Czy człowiek to tylko ciało , a może jeszcze dusza? Autorka porusza jeszcze jeden ważny problem czy nadopiekuńczy rodzice nie wyrządzają dziecku krzywdy?
Akcja powieści wciąga i zaskakuje  dobrze się więc ją czyta!
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: