Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Straszydlu

Jodi Picoult: "Bez mojej zgody"

17-06-2012

Zachęcone klubowiczki do przeczytania bardzo interesującej powieści J.Picoult "Bez mojej zgody" spotkały się, aby podyskutować na tematy poruszone przez pisarkę w książce.
Anna Fitzgerald 13 - letnia bohaterka książki urodziła się w wyniku zapłodnienia in-vitro po to by być dawczynią krwi i narządów dla swojej chorej siostry na białaczkę. Stara się ona akceptować sytuację jaka panuje w rodzinie, a mianowicie fakt, że życie toczy się tylko wokół problemów i choroby jej siostry Kate, natomiast ona i jej brat Brian zupełnie się nie liczą.
Nadchodzi jednak chwila,że matka informuje ją, że ma oddać swojej siostrze nerkę, bez której nie ma ratunku dla Kate. Osamotniona i niekochana Anna buntuje się nie wyrażając na to zgody, udając się z tym problemem do adwokata.
Ojciec z zawodu strażak kryje się w remizie, mimo innego zdania nie przeciwstawia się decyzji żony, brat całkowicie zagubiony wyprowadza się z domu. Czytelnik ma więc okazje poznać uczucia, obawy i motywy postepowania innych bohaterów powieści.
Do jakiego stopnia można się poświęcić dla siostry? czy mamy sami prawo decydowania o swoim ciele?
czy rodzice mają prawo poświęcić życie jednego dziecka, aby ratować drugie?
Jakie decyzje ja bym podjęła będąc Anną lub matką? na te i inne pytania odpowiadały sobie czytelniczki.
Warta przeczytania powieść !

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: