Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Stalowej Woli

"Reportaże z Rosji” – spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

26-03-2012

„Oni wszyscy mają historię, jeśli nie swoją, to o swoich dziadkach
i to już na pewno historię, która cię złapie za gardło”

W poniedziałek 26 marca 2012 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli gościł Jacek Hugo-Bader, dziennikarz, reportażysta „Gazety Wyborczej” autor książek: „Biała gorączka”, „Dzienniki kołymskie”, „W rajskiej dolinie wśród zielska”, opowiadających o ludziach w byłym ZSRR.
Podczas spotkania z czytelnikami Jacek Hugo-Bader opowiadał o swoich podróżach, poszukiwaniach, rozmowach z tamtejszymi mieszkańcami. Z pełnym zaangażowaniem i pasją przybliżał sylwetki bohaterów swoich książek, opowiadał o własnych odczuciach, o historiach, z którymi się zetknął. Mówił też o emocjach jakie towarzyszyły mu podczas samej podróży czy w kontaktach z ludźmi. Wszyscy uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści naszego gościa. W trakcie spotkania czytelnicy zadawali pytania na nurtujące ich tematy bądź poruszane sprawy przez autora. Pytań było bardzo wiele, oto tylko niektóre z nich:

Jakie historie najbardziej utkwiły Panu w pamięci?
Jak Pan dociera do swoich bohaterów?
„Jeśli byli bohaterowie, na których Panu zależało, ale nie chcieli się otworzyć i opowiedzieć swojej historii, czy próbował Pan ponownie, czy zostawiał ta historię na boku lub na potem, albo z niej rezygnował?
Rosja to Pana namiętność. Ale nie była od początku. Od kiedy tak się stało, czy od pierwszej podróży, pierwszych rozmów z bohaterami?
„Czy szukał Pan inspiracji we tekstach innych reporterów?

Podczas spotkania Jacek Hugo-Bader opowiadał też o swoim warsztacie reporterskim, o tym jak przystępuje do pracy, jak przygotowuje się do podróży, w jaki sposób prowadzi rozmowy, czym jest praca w terenie. Przekazał także swoje rady wszystkim tym, którzy zamierzają lub próbują pisać swoje pierwsze reportaże.
W drugiej części spotkania autor podpisywał swoje książki i prowadził indywidualne rozmowy z czytelnikami. Oczekując na swoją kolejkę, uczestnicy prowadzili ożywioną dyskusję, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez pracowników stalowowolskiej biblioteki.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem trwałoby zapewne dłużej, ale na opowieści o Rosji czekali już kolejni czytelnicy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nisku (nieopodal Stalowej Woli).

W spotkaniu uczestniczyło 40 osób – 26 marca 2012
Obecne były także media: „Echo Dnia” , Telewizja Kablowa „Stella” oraz redakcja portalu „rst24” i „Stalowe Miasto”.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: