Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Skołyszynie

Joanna Olech: "Dynastia Miziołków"

16-04-2012

„Aniołek, Miziołek, róża, balia, wściekły pies…”

12 kwietnia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie dyskutowaliśmy, a raczej śmialiśmy się z książki „Dynastia Miziołków” autorstwa Joanny Olech.
Dynastia Miziołków w 1993 roku była drukowana w odcinkach przez czasopismo "Świat Młodych". Otrzymała nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później została nagrodzona w konkursie "Dziecięcy Bestseller Roku". Powstała nawet wersja dla niewidomych, napisana alfabetem Braille`a.
Główny bohater – Miziołek – opisuje w formie pamiętnika swoje codzienne, szkolne przeżycia. Dwunastolatek, z humorem opowiada również o swojej rodzinie: Mamiszonie („zakręconej” mamie), Papiszonie (wiecznie nieobecnym ojcu) oraz młodszym rodzeństwie: Kaszydle (złośliwym przedszkolaku) i Małym Potworze (wrzaskliwym niemowlaku). Przygody Miziołka i jego zwariowanej rodzinki polubili wszyscy Klubowicze za lekkość, humor i zabawne ilustracje.

Spotkanie było również okazją do przygotowania przez klubowiczki dekoracji na spotkanie z Joanną Olech. Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z autorką Dynastii Miziołków odbędzie się 25 kwietnia 2012 roku w GOKiCz w Skołyszynie.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: