Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Sanoku

Marta Fox: "Karolina XL"

02-04-2012

O Karolinie
Kolejny raz spotkałyśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki aby porozmawiać o twórczości Marty Fox i jej książce pt.: "Karolina XL". Powieść autorki wprowadza w świat wrażliwej młodzieży, tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją i miłością. Tym razem rzecz o Karolinie XL i jej nastoletnich problemach, wynikających nie tylko z nadwagi. Odważna, momentami ostra, ale i ciepła opowieść o dziewczynie, walczącej o własną godność, poszukującej akceptacji dla inności. Także o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno żyć jak wygląda się nieco inaczej niż wszyscy, gdzie każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces. W mediach lansuje się tylko piękne i szczupłe kobiety, zapominając o tych które wyglądają inaczej. Jest to kolejna powieść pisarki, której sposób pisania jest lekki, ciepły, pełen humoru i trafia do młodych odbiorców. To opowieść nie tylko dla młodzieży ale i dla dorosłych, którzy zbyt szybko zapominają, jakim ciężarem bywa dojrzewanie i jakiego potrzebuje wsparcia.

Spotkanie to miało nieco inny przebieg niż zwykle - najpierw miała miejsce rozmowa na temat książki , a potem wspólnie wzięłyśmy udział w spotkaniu z pisarzem Jackiem Komudą - autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych w realiach XVII wieku, który gościł w MBP w Sanoku. No i... bardzo cieszy fakt, iż klubowiczek przybywa. I na spotkaniu pojawiły się nowe twarze. Wciąż zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
(ec)
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: