Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Sanoku

Mikołaj Łoziński: "Książka"

22-06-2012

Ostatnie spotkanie przed wakacjami było poświęcone książce, a właściwie "Książce" Mikołaja Łozińskiego. Autor jest pisarzem i fotografem. Skończył socjologię na Sorbonie. Jest Laureatem Nagrody Kościelskich, a także Paszportu Polityki. Syn reżysera
i dokumentalisty Marcela Łozińskiego.
  Powieść  przedstawia historię  rodziny autora. Nie jest to jednak zwykła relacja. Losy członków rodziny poznajemy poprzez przedmioty: telefon, maszynkę do włosów, klucze, okulary. Przedmioty opowiadają o trudnych relacjach, wyciągają tajemnice  rodzinne.
   Autor przyznaje się do żydowskiego pochodzenia, ale w tej książce nie ma właściwie tematu Holocaustu. Należy podziwiać pisarza za odwagę podejmowania takich tematów. Być może młode pokolenie potrafi rozmawiać na temat "żydokomuny" bez zbędnych emocji.
Może to już taka nasza mała tradycja, że po spotkaniu udałyśmy się na wernisaż  do Galerii Sanockiej na wystawę "Upłaszczyznowienia" Anny Wysockiej.
Joanna Kijowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: