Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Rzeszowie

Adam Wajrak: "Kuna za kaloryferem"

14-12-2012

W czwartkowe popołudnie 6. grudnia 2012 r. w WiMBP, Filii nr 10 odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania Klubowicze rozmawiali o książce Adama Wajraka „Kuna za kaloryferem”.

Dużą niespodzianką dla uczestników były odwiedziny św. Mikołaja, a także wizyta  pani Agnieszki Przywary, autorki książki pt. Anielskie sprawki”.

 Zebrani podkreślali poświęcenie autora sprawującego opiekę nad kolejnymi zwierzętami – bocianami, krukiem, srokoszem, sówkami, puszczykiem, nietoperzami, kuną, wydrą, borsukiem i jeżem. Leczył je, karmił, uczył samodzielności a następnie wypuszczał na wolność. Niektóre z dyskutantek z niechęcią i obrzydzeniem mówiły o siekaniu myszek i podawaniu tej strawy zwierzętom. Podziwiały poświęcenie opiekuna, który musiał wstawać co dwie godziny w nocy, aby karmić niedożywione maleństwa.

Wszystko to opisał autor pięknym językiem z dużym poczuciem humoru i nadając poszczególnym zwierzętom cechy antropomorficzne powodował  narastające zainteresowanie czytelnika. Zwrócono też uwagę na ogólniejszy wydźwięk książki polegający na zachęcaniu czytelników do opieki nad bezdomnymi psami i kotami , które błąkają się głodne porzucone przez okrutnych właścicieli.

Wielkie uznanie dla autora za okazanie serca podopiecznym zwierzętom i ptakom oraz za styl literackiego przekazu.

[Anna Staruch]

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: