Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Rzeszowie

Olga Rudnicka: "Cichy wielbiciel"

01-10-2012

Co mnie szczególnie przeraża? Że ofiarą stalkingu może paść każdy. A prześladowcą może się okazać ktoś zupełnie zwyczajny, niepozorny, ktoś, na kogo nie zwróciliśmy uwagi, kogo nawet nie widzieliśmy. Ale ten ktoś dostrzegł nas”.
Olga Rudnicka

Julia Rogacka to zwyczajna 25-letnią dziewczyna. Po skończeniu studiów pracuje w salonie sieci komórkowych. Wraz z koleżankami ze studiów wynajmuje mieszkanie w Poznaniu, a w weekendy spotyka się z chłopakiem - Pawłem, przedstawicielem handlowym. Wszytko toczy się spokojnie
i zwyczajnie, dopóki Julia nie dostaje bukietu kwiatów od tajemniczego wielbiciela. Podsycana przez koleżankę z pracy i współlokatorki oraz matkę, Julia jest z początku podekscytowania
i zaintrygowana. Wszystko wydaje się takie romantyczne: kwiaty, wiersze Asnyka, pierwsze SMS-y...
Niestety nie jest to historia romantycznej miłości, lecz strachu i cierpienia, jakich doznała główna bohaterka od swojego prześladowcy. Julia przekonuje się, że: „Granica między uwielbieniem a nękaniem jest bardzo cienka”. Co więcej, nikt nie rozumie jej przerażenia. Przecież posiadanie wielbiciela jest takie romantyczne.
Rudnicka przedstawia niezwykle prawdziwie historię Julii. Dziewczyny, która osaczona i śledzona przez stalkera powoli staje się kłębkiem nerwów. Przyjaciółki odsuwają się od niej, traci pracę, boi się wychodzić z domu, a nawet podchodzić do okna, a na dźwięk telefonu wpada w panikę.
Trudno jest uwolnić się od stalkera, gdy nie wiesz, kim on jest? Ale on wie wszystko o tobie. Wie, gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz… i wie, jak zniszczyć twoje życie. Najgorsze jest to, że każdy może być potencjalną ofiarą. Osoba, dla której jesteśmy po prostu uprzejmi, może stać się naszym prześladowcą - ktoś zupełnie zwyczajny i niepozorny, ktoś, kogo nie dostrzegamy, ktoś, kto dostrzeże nas…

Rudnicka w bardzo przekonujący sposób ukazuje problem stalkingu. To książka ważna i potrzebna. Warto mówić o stalkerach i ich ofiarach, aby społeczeństwo zwróciło uwagę na ten problem. Większa świadomość społeczna wpłynie pozytywnie na los ofiar stalkingu”.
Klaudia

„Uważam, że warto przeczytać powieść nie tylko dla rozrywki, ale też po to, aby dowiedzieć się jak sobie radzić z prześladowcą”.
Kasia

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: