Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Rzeszowie

Joanna Opiat-Bojarska: "Blogostan"

05-09-2012

Kiedy Internet staje się narzędziem manipulacji i nadużyć…

Dla Sylwii ucieczką od problemów: chłopaka myślącego tylko o zabawie, szefa zalegającego z wypłatą, matki niemogącej sobie poradzić ze zdradą męża oraz  tajemnicy ojca, jest założenie bloga.

Początkowo  to tylko forma rozrywki, jednak z czasem blogowanie wciąga dziewczynę coraz bardziej, stając się prawdziwą obsesją.
Antidotum na kłopoty powoli staje się trucizną…
Książka Joanny Opiat–Bojarskiej "Blogostan" wprowadza czytelnika w świat głównej bohaterki Sylwii, która nie mogąc poradzić sobie z życiowymi problemami ucieka w świat Internetu. Jej sposób na osłodzenie sobie przykrej rzeczywistości to pisanie bloga. Niestety nie zauważa przez to ważnych problemów, jakie pojawiły się w jej życiu uczuciowym oraz w pracy. To co pisze o sobie w swoim blogu, znacznie odbiega do tego co tak naprawdę dzieje się w realnym świecie. Nie zauważa, tego, że to w jej psychice dzieje się coś niedobrego, co w konsekwencji doprowadza bohaterkę do smutnego końca…
Opisana przez autorkę postać wzbudziła w Klubowiczach DKK-u mieszane uczucia i wiele negatywnych emocji. Nieporadność i naiwność Sylwii oraz sposób przedstawienia problemu, a także portrety bohaterów książki były tematem burzliwej dyskusji. Zachowanie głównej bohaterki książki stanowi dla wszystkich wiele mówiącą przestrogę, zarówno przed ucieczką w wirtualny świat, jak i przed brakiem poczucia odpowiedzialności za swoje życiowe wybory. W tym przypadku blogostan nie był wcale pozytywnym stanem….
Nasze opinie:
„Książkę czyta się bardzo szybko mimo, że problemy w niej przedstawione wydają się być niezwykle naiwne i nierealne, bo czy w prawdziwym świecie ktoś może być aż tak naiwny i nieporadny!?”
Angelika
 
„Trudno zgodzić się ze światopoglądem bohaterki. Jej blog jest tendencyjny, a podejście do wielu spraw zbyt stereotypowe. Sylwia jest naiwna i nieprzystosowana do życia…”
Klaudia
 
„ Główna bohaterka jest okropnie naiwna i słaba psychicznie, dlatego nie chce się wierzyć, że taka osoba może funkcjonować w realnym życiu.”
Daria
 
„Powieść nie przypadła mi do gustu. Nie podobało mi się zakończenie, jednakże zmusza ono do refleksji. Wydaje mi się, że opisane sytuacje nie mogłyby zdarzyć się w prawdziwym życiu…”
Magdalena
 
„Książka jest naprawdę wciągająca i szybko się ją czyta. Uważam jednak, że postacie przedstawione w powieści są zbytnio ubarwione.”
Monika
 
„Blogostan” wzbudził we mnie tylko negatywne emocje. Przedstawiona bohaterka jest tak naiwna i słaba psychicznie, że jej światek wydaje się być nierealny, a problemy wręcz nierzeczywiste…”
Magda
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: