Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Rzeszowie

Carlos Ruiz Zafon :"Książę Mgły"

01-07-2012

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w 1943 r. do małej osady rybackiej, na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, by zamieszkać w domu, który niegdyś należał do rodziny Fleishmanów. Ich dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Chociaż na pierwszy rzut oka historia nie wydaje się to zbyt interesująca, to… coś jest jednak nie w porządku. Zagadkowe posągi, dziewięcioletni chłopak, który utonął w morzu, zatopiony statek z pierwszej wojny, stary latarnik Victor Kray, oraz tytułowy Książę Mgły, chętnie wyświadczający usługi, ale nigdy za darmo…

 Nagle tajemnicze wydarzenia spadają na głowę głównego bohatera i musi się on zmierzyć

z legendą, w której jest coś więcej niż tylko „ziarno prawdy”.

Zaczynając lekturę książki Carlosa Ruiza Zafóna pt.: „Książę Mgły” trzeba pamiętać, że jest to debiut pisarza, który „Księcia Mgły” napisał już… w 1992 roku. W związku z tym, powieść nie została tak „zgrabnie” napisana, jak ma to miejsce w przypadku późniejszych książek. Zamiarem pisarza było stworzenie książki dla czytelników w różnym wieku. Czy mu się to udało?

Do lektury książki przyciąga dobra i pełna tajemnic fabuła, a senny klimat nadmorskiej miejscowości przedstawiony niezwykle realistycznie, sprawia, że czyta się „Księcia Mgły” bardzo szybko i z przyjemnością. Zafon znów otwiera przed nami świat magii, w którym jest tyle piękna i niezwykłych przygód, ile czyhających niebezpieczeństw. Wszystkim lubującym się w twórczości tego autora na pewno przypadnie do gustu.

Debiutancka powieść autora „Cienia wiatru” skłoniła nas do długiej dyskusji i ciekawych rozważań. Jednakże opinie naszych Klubowiczek na temat książki były niejednoznaczne:

 

 Powieść polecam szczególnie dzieciom i młodzieży. Ciekawa historia i kilka świetnie stworzonych postaci. Tajemnica, która bardzo intryguje i od pierwszych stron książki wciąga tak, że nie można się już doczekać jej rozwiązania. Chociaż zabrakło mi większej spójności kilku wątków”.

 Kasia

 

Książę Mgły” to książka dobra dla młodszych czytelników. Akcja jest tu bardzo intrygująca i wciągająca. Jednak nie zachwyciła mnie swoją treścią”.

 Agata

 

 

„Widać, że „Książę Mgły” to pierwsza ksiązka jaką napisał Zafon. Nie przypadła mi do gustu stylistyka książki. Szkoda, że akcja urywa się i nie wiadomo, co dalej stało się z Księciem Mgły i Alicją. Polecam książkę młodszym czytelnikom”.

 Magda

 

Książka nie jest tak dobra jak inne dzieła autora. Nie zafascynowała mnie ani akcja, ani też niektórzy bohaterowie. Najbardziej podobała mi się tajemnicza postać Księcia Mgły. Polecam na nudne wieczory”

 Daria

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: