Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Rzeszowie

Suzanne Collins :"Igrzyska śmierci"

28-05-2012

Spotkanie DKK dla młodzieży w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Czy zdołałbyś przetrwać w dziczy, zdany na własne siły, gdyby wszyscy dookoła próbowali wykończyć cię za wszelką cenę?
Na ruinach dawnej Ameryki Północnej rozciąga się państwo Panem, z imponującym Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Okrutne władze stolicy zmuszają podległe sobie rejony do składania upiornej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia, by wzięli udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.
Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa – Panem.Po stracie ojca, który zginął w kopalni i po załamaniu psychicznym swojej matki, Katniss musi troszczyć się, by zapewnić byt młodszej siostrze i chorej matce, a to prawdziwa walka o przetrwanie...

Na ostatnim spotkaniu DKK w Oddziale tematem dyskusji była książka Suzanne Collins pt.: Igrzyska śmierci. Jest to pierwszy tom trzyczęściowego cyklu, który przez wiele tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów "The New York Times".
Suzanne Collins jest mistrzynią w konstruowaniu zaskakujących zwrotów akcji, doskonale łączy refleksję z przygodą i romansem w swojej nowej, świetnej powieści o przyszłości, która niepokojąco przypomina teraźniejszość. Co więcej autorka posiada niesamowity dar potęgowania napięcia, który powoduje, że nie można oderwać się od książki. Pisarka bardo prawdziwie pokazuje kontrast pomiędzy ciężko pracującymi mieszkańcami Dystryktów i zepsutymi, leniwymi Kapitolyńczykami, których całe dnie zajmuje dobór ubioru, fryzury, czy makijażu i… oglądaniu w telewizji, jak dzieci się zarzynają.
Okrutny świat Panem - świat w dalekiej przyszłości, w którym ludzkość doprowadziła prawie do zagłady własnego gatunku – jest niezwykle realistyczny i wciągający. Śmierć zadawana z premedytacją, żądza władzy oraz instynktowna walka o przetrwanie. To wszystko dostarcza czytelnikowi wiele emocji oraz nasuwa podstawowe pytania: dokąd zmierza nasza przyszłość? Jaka tak naprawdę jest nasza teraźniejszość?
Wszystkie uczestniczki dyskusji były zgodne co do tego, że Igrzyska śmierci to niezwykła i fascynująca lektura, poruszająca ważne i prawdziwe tematy:

Książka bardzo ciekawa i wciągająca. Wszystkie wątki doskonale się przeplatają, tworząc spójną i ciekawą akcję”
Agata

Jest to niezwykle pasjonująca lektura. Świat wykreowany przez autorkę jest nam obcy i niepokojący, akcja trzyma w napięciu, a zawiłości i okrucieństwa systemu totalitarnego zostały ukazane w bardzo przekonujący sposób”

Klaudia


„Fantastyczna książka. Chociaż główna bohaterka – Katniss - mnie nie zachwyciła. Podobał mi się sposób w jaki autorka opisała walkę bohaterów o przetrwanie w zniewolonym świecie przyszłości. Polecam miłośnikom przygody, którzy w tej powieści znajdą zarówno wątek romantyczny, jak i sprzeciwu wobec okrucieństwom władzy
Daria

„Igrzyska śmierci” to bardzo pomysłowa powieść, którą czyta się szybko i z przyjemnością. Wartka akcja wciąga od pierwszej stron. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do autorki jest takie, że trochę za szybko pojawił się epilog! Doskonała lektura dla wszystkich!”

Magda


„Książka warta polecenia młodym i starszym czytelnikom. Jest bardzo oryginalna i świetnie napisana, chociaż brakowało mi głębszego rozwinięcia niektórych wątków. Jest to powieść, którą czyta się szybko i dla rozrywki
Kasia

 

 

 

 


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: