Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Przeworsku

A.Shevre: "Na ratunek"

09-07-2012

Nasze ostatnie przedwakacyjne spotkanie odbyło się 27 czerwca. Po rozczarowaniu poprzednią lekturą (U.Eco - Cmentarz w Pradze) tym razem przeczytałyśmy z przyjemnością powieść A.Shevre "Na ratunek". Jest to historia ratownika medycznego, Petera Webstera, który decyduje się podjąć taką pracę jako bardzo młody człowiek. Sheilę - swoją żonę poznaje jako ofiarę wypadku samochodowego, będącą pod wpływem alkoholu. Przyjaźnią się, zakochują i okazuje się, że będą mieli dziecko, choć rodzice Petera nie są tym zachwyceni. Mimo to im pomagają i młodzi zaczynają wspólne życie z małą córeczką. Na początku wszystko układa  się dobrze, jednak z czasem Sheila znowu zaczyna pić. Po alkoholu powoduje wypadek, mając w aucie dziecko w niezapiętym foteliku. Córeczka wychodzi z tego z niewielkimi obrażeniami, ale Sheili grozi więzienie. Peter daje jej  pieniądze i każe wyjechać na zawsze, zniknąć z jego życia. Wychowuje swoją córkę sam. Gdy zauważa, że jako nastolatka zaczyna mieć problemy z alkoholem odnajduje jej matkę i  zwraca się do niej o pomoc. Książkę czyta się bardzo szybko, porusza bowiem uniwersalne tematy miłości, rodziny, winy, kary i wybaczania. Młodszej części naszego DKK bardzo się podobała się ta pozycja, ta dojrzalsza ma małe zastrzeżenia co do zbyt płytko potraktowanego tematu i zbyt słodkiego  zakończenia. Podsumowując, jest to dobra lektura na gorące wakacyjne dni dla wszystkich czytelniczek.


 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: