Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Przemyślu

Anna Janko: "Pasja według św. Hanki'

19-11-2012

W listopadzie przemyski DKK dyskutował o nowej powieści Anny Janko – poetki, pisarki i felietonistki,autorki znanej klubowiczom Dziewczyny z zapałkami. Pasja według św. Hanki  nie tylko kontynuuje wątki z poprzedniej powieści, ale również je dopowiada. Książka oparta jest na dość powszechnym schemacie trójkąta małżeńskiego. Tytułowa bohaterka prawie czterdziestoletnia kobieta, matka dwójki dzieci ulega pokusie prawdziwej, namiętnej miłości, a przede wszystkim jest zdeterminowana chęcią zmiany dotychczasowego stylu życia. Rozczarowana mężem i małżeństwem oddała się miłości do poety Mateusza (Mata). Oboje są nieszczęśliwi w związkach, dla nich życie jest ułudą. Nadarza się okazja by rozpalające uczucie zastąpiło poczucie dotychczasowej pustki. Bohaterka żyje w ciągłym rozdarciu, a niezdecydowanie, niepewność powstrzymuje ją przed definitywnym zakończeniem małżeństwa.

Hanka odkrywa, że zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Opowieść bohaterki jest szczera, dowiadujemy się zarówno o huśtawce emocji i nastrojów, jak i o seksie, o przeżyciach cielesnych.
Hanka przeżywa swoje uczucie i realnie, i literacko, jest przecież poetką. Powieść jest bogata w cytaty z licznych lektur bohaterki.

Książka Anny Janko to przenikliwa analiza psychiki kobiety osaczonej, a ponadto lektura dająca pretekst do wielu rozważań

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: