Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Przemyślu

Anna Janko: "Pasja według św. Hanki'

19-11-2012

W listopadzie przemyski DKK dyskutował o nowej powieści Anny Janko – poetki, pisarki i felietonistki,autorki znanej klubowiczom Dziewczyny z zapałkami. Pasja według św. Hanki  nie tylko kontynuuje wątki z poprzedniej powieści, ale również je dopowiada. Książka oparta jest na dość powszechnym schemacie trójkąta małżeńskiego. Tytułowa bohaterka prawie czterdziestoletnia kobieta, matka dwójki dzieci ulega pokusie prawdziwej, namiętnej miłości, a przede wszystkim jest zdeterminowana chęcią zmiany dotychczasowego stylu życia. Rozczarowana mężem i małżeństwem oddała się miłości do poety Mateusza (Mata). Oboje są nieszczęśliwi w związkach, dla nich życie jest ułudą. Nadarza się okazja by rozpalające uczucie zastąpiło poczucie dotychczasowej pustki. Bohaterka żyje w ciągłym rozdarciu, a niezdecydowanie, niepewność powstrzymuje ją przed definitywnym zakończeniem małżeństwa.

Hanka odkrywa, że zakochany człowiek nie ma sumienia. Możesz mieć męża, żonę, chorą matkę, debet w banku, czterdzieści lat, wszystko jedno. I tak dzielą cię od tego pradystans i lata gwiezdne. W dodatku masz tę absolutną pewność, jaką miewają prorocy, że wiesz, co robisz, i wszystko będzie, jak ma być. Opowieść bohaterki jest szczera, dowiadujemy się zarówno o huśtawce emocji i nastrojów, jak i o seksie, o przeżyciach cielesnych.
Hanka przeżywa swoje uczucie i realnie, i literacko, jest przecież poetką. Powieść jest bogata w cytaty z licznych lektur bohaterki.

Książka Anny Janko to przenikliwa analiza psychiki kobiety osaczonej, a ponadto lektura dająca pretekst do wielu rozważań

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: